به گزارش ایران پلاک به نقل از ایرنا، امیرحسن کاکایی در مورد همکاری مشترک سایپا و سیتروئن افزود: این همکاری دستاوردی بزرگ برای صنعت خودرو کشور خواهد بود و به دنبال آن، در چند سال آینده شاهد تحول در صنعت خودروسازی کشور و قطعه سازی خواهیم بود.
وی با تاکید بر اینکه حضور خودروسازی سیتروئن در ایران به عنوان شریک تجاری گروه خودروسازی سایپا رقابت مثبتی در کشور ایجاد می کند، گفت: با ورود این خودروساز به عنوان شریک تجاری سایپا، در نخستین قدم شاهد ورود فناوری تولید، مدیریت و سرمایه گذاری ارزی خواهیم بود که حاصل آن، تولید محصولات جدید و بروز است.
این استاد دانشگاه اضافه کرد: همچنین این سرمایه گذاری مشترک منجر به ارتقا فناوری های تولید خواهد شد و با توجه به شرایط وزارت صنعت، معدن و تجارت که در ابتدا ۴۰ تا ۴۵ درصد داخلی سازی با شرکای خارجی را در دستور کار قرار داده است و در ادامه تا ۷۰ تا ۷۵ درصد افزایش خواهد یافت، قطعه سازان داخلی شرایط مناسبتری پیدا خواهند کرد.
کاکایی ادامه داد: با تولید محصولات جدید و نیاز به تولید قطعه، به طور حتم شرایط قطعه سازان بهتر می شود و این رشد می تواند در توسعه زیرساخت های صنعت کشور مفید باشد.
عضو هیات علمی دانشکده مهندسی خودرو افزود: تولید محصولات جدید، سبب توسعه مستمر و بهبود فناوری در صنعت خودروسازی هر کشور می شود که خوشبختانه صنعت کشورمان با همه توان در این مسیر گام نهاده و پیشرفت هایی نیز کسب کرده است اما در برخی مواقع شاهد جهش فناوری هستیم که این موضوع در تعاملات بین المللی بدست می آید.
وی ادامه داد: همکاری مشترک سایپا و سیتروئن، شفافیت مسائل مالی را به همراه دارد و سبب می شود علاوه بر سرمایه گذاران داخلی، سرمایه گذاران خارجی نیز با اطمینان بیشتری در صنعت خودرو کشور حضور یابند.
کاکایی افزود: نتیجه و بازده این همکاری و قرارداد، ۶ ماه تا یکسال آینده در بخش اقتصادی، مالی، صنعت خودروسازی و قطعه سازی مشخص خواهد شد.
این استاد دانشگاه با یادآوری اینکه شرکت سیتروئن زیرمجموعه گروه خودروسازی پی.اس.ای(PSA) فرانسه است، گفت: کلاس تولید محصولات سیتروئن بالاتر از دیگر خودروسازان فرانسه است؛ این شرکت در اروپا با تولید محصولات باکیفیت، همواره توانسته است جایگاه مناسبی در بین مصرف کنندگان داشته باشد و در مقایسه با خودروسازان شرقی نیز در زمینه بروز بودن فناوری و طراحی خودرو، پیشرو است.
شرکت فرانسوی PSA از سه برند پژو، سیتروئن و دی‌اس تشکیل شده است. پژو نقش خودروی اقتصادی، سیتروئن برند نیمه لوکس و دی‌اس برند لوکس این گروه خودروسازی را تشکیل می‌دهند.
مدیرعامل شرکت سایپا شنبه این هفته(۲۲ خرداد) اعلام کرد که آخرین مراحل مذاکره با شرکت سیتروئن فرانسه در حال انجام و قرار است برای نخستین بار در کشور ۵۰ درصد سهم یک شرکت داخلی به سیتروئن واگذار شود که از طریق آن علاوه بر سرمایه گذاری مشترک فناوری جدید نیز به کشور منتقل می شود.
به گفته مهدی جمالی، شرکت سیتروئن از انتقال فناوری، سرمایه گذاری مشترک و صادرات محصول استقبال کرده است.----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک