به گزارش ایران پلاک به نقل از اخبار خودرو ، گزارش نشریه اتواکسپرس حاکی از آن است که این خودروساز بر روی مدل الکتریکی کار میکند که برای سال ۲۰۲۰ روانه بازار خواهد شد.
این گزارش مدعی است که این خودروی الکتریکی قرار نیست جایگزین مک لارن P1 شود بلکه به عنوان یکی از اعضای این خانواده با قیمت کمتر از یک میلیون دلار روانه بازار خواهد شد.
جای تعجب نیست که مک لارن برای این ابراتومبیل الکتریکی اهداف بلندپروازانه ای در سر دارد. برای شروع، این خودروساز درصدد است خودروی مذکور با هربار شارژ بیش از ۳۰ دقیقه در پیست دوام آورده و هر بار شارژ آن کمتر از ۳۰ دقیقه طول بکشد. این ماشین باید سریع هم بوده تا از نظر شتاب با ۶۷۵LT برابر یا از آن بهتر باشد. (شتاب صفر تا صد ۶۷۵LT در آزمون ها کمتر از ۳ ثانیه بوده است) در نهایت حداکثر سرعت بالای ۲۰۰ مایل در ساعت به آن کمک خواهد کرد تا شایستگی عضویت در خانواده مک لارن را کسب کند.
مک لارن در این خصوص با چالش کاهش وزن خودروی جدید نیز مواجه است که با توجه به تعداد باتری های الکتریکی مورد نیاز برای رسیدن به اهداف این خودروساز کار ساده ای نخواهد بود. انتظار میرود حجم زیادی از فیبرکربن در ساختار بدنه این خودرو استفاده شود.
این گزارش در ادامه اضافه میکند که به نظر نمیرسد جانشین P1 زودتر از هفت سال آینده وارد بازار شود. با این حال مک لارن تلاش زیادی معطوف داشته تا این خودرو را به طرح « Track 22 » برساند. طرحی که شامل ارائه ۱۵ مدل جدید یا نسخه های مختلف یک مدل تا سال ۲۰۲۲ خواهد بود. بخش عمده ای از این مدل ها به عنوان عضوی از خانواده اسپرت ۵۷۰ (۵۷۰S و ۵۷۰GT) و خانواده متوسط این خودروساز شامل ۶۵۰S و ۶۷۵LT خواهد بود.
منبع : motortrend

----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک