به گزارش ایران پلاک به نقل از ایلنا ،در مراسم امضای این قرارداد که با حضور دکتر علی آهنی سفیر جمهوری اسلامی ایران در فرانسه برگزار شد، کریستف اشمیت قائم مقام شرکت فورسیا اعلام کرد: در قالب این قرارداد شرکت سیستم های پیشرفته آلایندگی فورسیا-ماد با هدف تولید جدیدترین سیستم های اگزوز و کنترل آلایندگی خودروها در ایران فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.
**دلیل سرمایه گذاری فورسیا در ایران
وی با بیان اینکه وجود زیرساخت های گسترده، مهندسان و نیروهای انسانی بسیار کارآمد در ایران انگیزه ما برای انعقاد قرارداد جوینت ونچر را افزایش داد، گفت: طبق این قرارداد دو طرف در زمینه تولید پیشرفته ترین سیستم های اگزوز و کنترل آلایندگی برای نسل جدید موتورهای خودرو فعالیت خواهند کرد و تولیدات این شرکت علاوه بر تامین قطعات مورد نیاز خودووهای جدید بازار ایران، در زنجیره جهانی صادرات و تامین قطعات نیز قرار خواهد گرفت.
کریستف اشمیت با بیان اینکه شرکت سیستم های پیشرفته آلایندگی فورسیا-ماد به صورت ۵٠-۵٠ تاسیس شده است، افزود: طبق این قرارداد پیشرفته ترین دانش فنی روز دنیا در زمینه تولید این سیستم ها به ایران منتقل خواهد شد که در گام نخست برای خودروهایی با استاندارد آلایندگی یورو۵ و در ادامه برای خودروهایی با استانداردهای بالاتر قطعات مورد نیاز را تولید خواهد کرد.
وی با بیان اینکه هدفگذاری این جوینت ونچر فروش سالانه ۵٠ میلیون دلار قطعه تا سال ٢٠٢٠ خواهد بود افزود: این رقم بالغ بر ٢۵ درصد از سهم بازار ایران را در بر می گیرد و با پیشرفت طرح ها در صنعت خودرو ایران و ورود خودروهای جدید این سهم به تدریج افزایش خواهد یافت.
قائم مقام مهندسی شرکت فورسیا فرانسه تصریح کرد: با امضای قراردادهای جدید صنعت خودرو ایران وارد مرحله تازه ای از تاریخ فعالیت های خود خواهد شد و از تولید یک میلیون دستگاه در سال ٢٠١۵ به ١.٨ میلیون دستگاه تا سال ٢٠٢۵ خواهد رسید و بر این اساس نرخ رشد سالانه شش درصدی را تجربه خواهد کرد.
کریستف اشمیت با بیان اینکه فعالیت های تولیدی فورسیا شامل ٣٣٠ مرکز در ٣۴ کشور جهان و ٣٠ سازمان تحقیق و توسعه است، افزود: این شرکت در زمینه تولید صندلی خودرو، سیستم های داخلی خودرو و سیستم کنترل آلایندگی خودرو فعال است و در سال ٢٠١۵ توانسته است به میزان کل فروش ٢٠.۶٩ میلیارد دلاری و درآمد خالص ٣٧٠ میلیون یورویی دست پیدا کند.
** توسعه همکاری ها با شرکت های معتبر جهان
محمد علیپور عضو هیات مدیره کنسرسیوم فورسیا ماد نیز در این مراسم اعلام کرد: در شرایط فعلی با امضای قراردادهای جدید در صنعت خودروسازی ایران، دوران تازه ای در این صنعت آغاز شده و زمینه همکاری مشترک با قطعه سازان بزرگ دنیا برای انتقال تکنولوژی و دانش فنی روز فراهم شده است.
وی با اشاره به ظرفیت ها و توانمندی های موجود در صنعت قطعه سازی ایران، افزود: کنسرسیوم ماد در تلاش است تا از طریق همکاری مشترک با سازندگان معتبر جهان، پیشرفته ترین تکنولوژی ها در زمینه طراحی و تولید قطعات را وارد ایران کند و علاوه بر تامین نیاز صنعت خودرو ایران، زمینه عرضه قطعات ایرانی در بازارهای جهانی را فراهم کند.
وی با بیان اینکه دست یابی به خودکفایی و کیفیت در صنعت خودرو و قطعه سازی مستلزم همکاری با شرکت های پیشرفته و صاحب تکنولوژی دنیا است، افزود: حرکت در این مسیر روند پیشرفت و توسعه صنعت خودرو ایران را سرعت خواهد بخشید و به دنبال آن ورود ایران به بازارهای منطقه ای و بین المللی را تسهیل خواهد کرد.
علیپور با اشاره به هدفگذاری این کنسرسیوم سرمایه گذاری در زمینه ساخت قطعات خودرو با تکنولوژی پیشرفته است، افزود: در حال حاضر این مجموعه با در اختیار داشتن ١۶ هزار نفر نیروی انسانی در تلاش است تا زمینه ایجاد واحدهای تولیدی جدید در صنعت قطعه سازی را فراهم کند.
** سرمایه گذاری با هدف کاهش آلاینده ها
حمیدرضا صمدی مدیرعامل گروه رایزکو و عضو هیات مدیره کنسرسیوم فورسیا-ماد نیز در مراسم امضای این قرارداد جوینت ونچر اعلام کرد: بر اساس این قرارداد دو طرف ایرانی و فرانسوی سرمایه گذاری در زمینه ایجاد خطوط تولید جدید برای ساخت پیشرفته ترین سیستم های آلایندگی خودرو در ایران را بر عهده خواهند داشت.
وی گفت: مهمترین رویکرد این مجموعه در انعقاد این قرارداد جلوگیری از تبدیل شدن ایران به یک بازار برای قطعات ساخته شده است و باید از این فرصت برای افزایش اشتغال داخلی، ارز آوری، خودکفایی و دستیابی به تکنولوژی روز دنیا در صنعت خودرو بهره برداری کرد.
وی با اشاره به حجم سرمایه گذاری ٣٠ میلیون یورویی این قرارداد در سال نخست، افزود: با توجه به روند رو به رشد آلودگی هوا و افزایش تولید خودرو ، این قرارداد و قابلیت های بسیار بالای تولیدات آن، گام بسیار مهمی در راستای مقابله با این روند خواهد بود.
صمدی تصریح کرد: بر اساس این قرارداد سیستم های اگزوز و کنترل آلایندگی که یک بخش مهم در پروسه تولید خودرو با تکنولوژی روز به شمار می رود با مشارکت دو طرف در ایران تولید خواهد شد و شامل بخش های مختلف سیستم اگزوز از جمله، بخش سرد، بخش گرم، سیستم آلایندگی کاتالیست برای خودروهای سواری، نیمه سنگین و سنگین (کاتالیست دوده) خواهد بود.
علی آهنی سفیر جمهوری اسلامی ایران در فرانسه نیز همزمان با امضای این قرارداد اعلام کرد: طی یک سال اخیر همکاری های ایران و فرانسه در بخش های اقتصادی با پیشرفت های قابل قبولی همراه بوده و این همکاری ها بر اساس سرمایه گذاری های جدید و مشترک دنبال شده است.
وی با اینکه جمهوری اسلامی ایران در ادامه این مسیر سه هدف اصلی را دنبال می کند، افزود: انتقال دانش فنی و تکنولوژی روز دنیا، افزایش عمق ساخت داخل و اشتغالزایی در ایران و توسعه صادرات مهمترین رویکردهای ایران در زمینه توسعه روابط اقتصادی و همکاری های جدید بوده است.
وی افزود: امضای این قرارداد جوینت ونچر با شرکت فورسیا که یکی از قطعه سازان بزرگ اروپا و جهان به شمار می رود نیز با همین هدف صورت گرفته و مهمتر از همه آنکه بخش خصوصی ایران در این قرارداد پیشگام بوده تا به واسطه این قرارداد اهداف زیست محیطی دولت را نیز تحقق بخشد.
آهنی تصریح کرد: با رویکردهای جدید دولت فرانسه و به خدمت گرفتن بانک های کوچکتری که منافعی در بازار آمریکا ندارند، مشکلات نقل و انتقال منابع مالی نیز در حال رفع و رجوع است و دولت فرانسه نیز در تلاش است تا بسترهای لازم را برای سرعت بخشیدن به روند همکاری های مشترک فراهم کند.
کنسرسیوم ماد قطعه آریا متشکل از دو گروه قطعه سازی رایزکو و کروز در ایران شکل گرفته و این مجموعه با امضای این قرارداد جوینت ونچر فورسیا-ماد را با هدف تولید قطعات خودرو شکل داده اند.
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک