به گزارش ایران پلاک به نقل از اقتصاد نیوز ،عزیزاله گودرزی، معاون دفتر صنایع خودرو و نیرو محرکه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: بر اساس محاسبات صورت گرفته بازار خودرو ایران ظرفیت تولید دو میلیون دستگاه خودرو را دارد که این بازار برای هر خودروسازی جذاب بوده و مایلند که در آن فعالیت کنند.
او گفت: امروز شرایط بازار جهانی خودرو به گونه‌ای است که اگر بازار ۵۰ هزار دستگاه خودرو به دست خودروسازی سپرده شود، آن خودروساز برای بازار مورد نظر ده‌ها امتیاز می‌دهد تا در آن بماند حال اگر قرار باشد بازاری دو میلیون دستگاهی را به خودروسازان اروپایی دهیم معلوم است که آنها برنامه‌ریزی دقیقی خواهند کرد تا سهمی بیشتر را از آن به‌دست آورند.
گودرزی افزود: برندهای معتبر اروپایی نظیر مرسدس بنز، رنو و پژو به طور مرتب در ایران حضور یافته و مذاکرات را انجام میدهند و تا جایی که بنده اطلاع دارم توافقاتی صورت گرفته که به زودی روی کاغذ خواهد آمد و در قالب یک قرارداد بلند مدت به امضا می‌رسد.
او گفت: درست است که ما به سرمایه‌گذاری مشترک در صنعت خودرو و حضور شرکای معتبر اروپایی نیاز داریم اما بهتر است این را بدانیم که آنها به ما محتاج ترند و برای به دست آوردن بازار ایران تلاش مضاعفی دارند.
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک