به گزارش ایران پلاک به نقل از اخبار خودرو ، جدیدترین رقیب نیسان جوک و مزدا CX-3 در نمایشگاه اتومبیل گوانگژو رونمایی گردید. MG ZS شاسی بلند جدید شرکت چینی انگلیسی است که ابتدا در بازار داخلی چین و سپس در بازارهای جهانی عرضه خواهد شد.
این اس یو وی در نمای جلو با جلوپنجره عریض شباهت هایی با مزدا CX-3 به ویژه در چراغ های جلو نیز دارد. اما در نمای عقب بیشتر شبیه برادر بزرگترش MG GS می‌باشد. منابع چینی گزارش داده اند نمونه ای که در این کشور عرضه خواهد شد از دو موتور ۱٫۵ لیتری چهار سیلندر یا یک لیتری ۳ سیلندر بهره خواهد جست که پیش بینی می‌شود مصرف سوخت آن رقم پایینی باشد.
موتور ۱ لیتری توانایی تولید ۱۲۳ اسب بخار قدرت و ۱۷۰ نیوتن متر گشتاور دارد. این در حالی است که موتور ۱٫۵ لیتری ۱۶۴ اسب بخار قدرت و ۲۵۰ نیوتن متر تولید می‌کند. این قدرت توسط دو گیربکس ۶ سرعته دستی یا ۷ سرعته اتوماتیک به چرخ ها انتقال خواهد یافت.
متیو چین، مدیر بازاریابی MG اظهار کرده که شرکت متبوعش نمی‌تواند تقاضای بالا در بازار اس یو وی های کوچک را نادیده بگیرد و به همین دلیل ZS را بر روی شاسی کوتاه شده GS تولید کرده و در آینده قصد دارد بر اساس شاسی مذکور یک اس یو وی هفت نفره نیز طراحی کند.
هنوز قیمت ZS بطور رسمی اعلام نشده اما از آنجا که قیمت GS 3500 پوند کمتر از نیسان قشقایی است، می‌توان حدس زد قیمت این اس یو وی تازه وارد نیز باید حداقل ۱۰۰۰ پوند از رقم ۱۲۵۰۰ پوندی نیسان جوک پایین تر باشد.
منبع : autoexpress
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک