به گزارش ایران پلاک - در اتفاقی فراتر از پیش‌بینی‌ها، تقاضا برای نخستین خودرو الکتریکی پورشه بیش از محبوب‌ترین محصول شرکت سازنده در سنوات گذشته بوده و از ابتدای سال ۲۰۲۱ تاکنون، ۲۸,۶۴۰ دستگاه تایکان فروخته شده است.
بر اساس آمار رسمی، پورشه در ۹ ماه گذشته از سال ۲۰۲۱، تعداد ۶۲,۴۵۱ دستگاه کاین و ۶۱,۹۴۴ نسخه ماکان به مشتریان سراسر جهان تحویل داده است. این شرایط، با توجه به علاقه‌ی عمومی به کراس‌اورها، چندان عجیب به نظر نمی‌رسد و تفاوت چندانی با سال‌های قبل ندارد. در سمت دیگر ماجرا، ۲۸,۶۴۰ دستگاه تایکان و ۲۷,۹۷۲ دستگاه ۹۱۱ فروخته شده است. پانامرا و ۷۱۸ (شامل کیمن و باکستر) هم به ترتیب، ۲۰,۲۷۵ و ۱۵,۹۱۶ دستگاه فروش داشته‌اند.

تقاضا برای ۷۱۸ که آستانه قیمت ۶۲ هزار دلار دارد، کاهش اقبال عمومی به خودروهای اسپرت کوچک دونفره را نشان می‌دهد؛ اما مهم‌تر از این موضوع، هجوم خریداران برای پورشه تایکان با شروع قیمت ۸۴ هزار دلاری است.

پروژه‌ی ساخت اولین خودرو برقی پورشه، در ابتدا با مخالفت علاقه‌مندان این برند آلمانی همراه بود و موفقیت تجاری تایکان را مبهم نشان می‌داد. این شرایط، البته در اواخر قرن بیستم برای تولید نسل اول پورشه کاین نیز وجود داشت؛ اما امروزه، این خودرو پرفروش‌ترین محصول شرکت سازنده است.

دیگر نکته‌ی جالب در آمار پورشه، ۱۳ درصد رشد فروش جهانی نسبت به مدت مشابه سال قبل است. در آمریکا به‌عنوان مهم‌ترین بازار پورشه، ۳۰ درصد افزایش تقاضا برای محصولات این برند دیده می‌شود. بعد از آمریکا، چین و آلمان بیشترین فروش را برای پورشه فراهم کرده‌اند.

با توجه به موفقیت تجاری بسیار خوب برای تایکان، می‌توان اطمینان داشت تنوع محصولات برقی پورشه در سال‌های آینده افزایش خواهد یافت. آستانه قیمت تایکان در بازار جهانی، ۸۴ هزار دلار برای مدل استاندارد و ۱۸۶ هزار دلار برای نسخه‌ی توربو S است.

منبع : زومیت
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک