به گزارش ایران پلاک به نقل ازخبرخودرو، معاون سازمان حفاظت محیط زیست کشور گفت: براساس مصوبه دولت نیمی از دو هزار دستگاه مینی بوس فرسوده در تهران تا پایان امسال از رده خارج می شود.
سید محمد مجابی گفت: تا پایان امسال هزار دستگاه اتوبوس برای توسعه حمل و نقل عمومی در کلان شهرهای کشور توزیع می شود.
وی گفت:‌ بر اساس مصوبه هیئت وزیران 22 هزار میلیارد ریال وام چند بهره برای توسعه حمل ونقل عمومی در کشور اختصاص می یابد.
مجابی افزود: بر اساس این مصوبه مقرر شد مراکز معاینه فنی تا سه ماه آینده استانداردهای یکسان داشته باشند.
معاون سازمان حفاظت محیط زیست کشور با بیان اینکه 5 هزار واحد صنعتی در اطراف تهران فعال هستند گفت:‌ این واحدها به آلودگی هوا می افزایند و وزارت صنعت موظف شد آنها را در فصولی که هوا آلوده تر است سازماندهی کند.
وی با اشاره به ارائه لایحه رفع آلودگی هوا در سال 93 از دولت به مجلس افزود: این لایحه در مجلس نهم به نتیجه نرسید و هم اکنون در دست بررسی است و در جلسه امروز هیئت دولت مقرر شد تا از مجلس خواسته شود با اولویت به این لایحه رسیدگی کند.
مجابی گفت:‌ همچنین دولت از مجلس خواهد خواست تا به وزارت آموزش و پرورش اجازه دهد به جای اول مهر بازگشایی مدارس را بر اساس اقلیم هر منطقه به صورت جداگانه اعلام کند.
معاون سازمان حفاظت محیط زیست کشور با بیان اینکه مسائل محیط زیستی یک شبه ایجاد یا برطرف نمی شود افزود: حل مشکلات زیست محیطی زمان بر است و برای ان باید به آمایش سرزمین توجه شود.
وی گفت: در تهران 80 درصد آلودگی هوا ناشی از تردد خودرو هاست .
مجابی افزود: روزانه 15 و نیم میلیون سفر در تهران اتفاق می افتد که عمده آن باید در حمل و نقل عمومی صورت گیرد.
معاون سازمان حفاظت محیط زیست کشور گفت:‌دو میلیون پلاک در تهران همچنان از موتورخانه استفاده می کنند که در صورت اصلاح وضعیت آنها وضعیت هوا بهبود می یابد.
وی همچنین بر لزوم حرکت به سمت تولید و استفاده از خودرو برقی تاکید کرد.


----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک