به گزارش ایران پلاک - پژو از ابرخودرو مسابقه‌ای با نام ۹X۸ رونمایی کرده است تا در کلاس هایپرکار مسابقات استقامت ۲۴ ساعته لمان شرکت کند.
پژو پس از سال‌ها غیبت در عرصه خودروهای سوپراسپرت، سرانجام هفته گذشته خودرو هیبریدی خود را با نام ۹X۸ معرفی کرد. سال آینده فدراسیون اتومبیل‌رانی جهانی (FIA WEC) قصد دارد مسابقات ۲۴ ساعته استقامت لمان را در کلاس هایپرکار برگزار کند و پژو، ۹X۸ برای این هدف عرضه می‌کند.

به گفته پژو اسپرت، ۹X۸ در رده اتومبیل‌های افسانه‌ای این شرکت قرار دارد که در رقابت‌های لمان خوش درخشیده‌اند. پژو در سال‌های ۱۹۹۲، ۱۹۹۳ و ۲۰۰۹ با خودروهای ۹۰۵ و ۹۰۸ به عنوان قهرمانی جهان در مسابقات ۲۴ ساعته لمان دست یافت و نام پژو ۹X۸ برگرفته از خودروهای مسابقه‌ای شرکت فرانسوی است. عدد ۸ با توجه به استراتژی نام‌گذاری اتومبیل‌های جدید پژو مانند ۲۰۸، ۲۰۰۸ و... انتخاب شده و حرف X به گفته کارشناسان طراحی پژو، استفاده از سیستم چهارچرخ محرک با قوای فنی هیبریدی ۹X۸ را نشان می‌دهد.

پیشرانه پژو ۹X۸ یک موتور ۲٫۶ لیتری خورجینی V۶ با فناوری تویین توربوشارژ و توانایی تولید حداکثر ۶۸۰ اسب بخار قدرت دارد. پیشرانه این خودرو از نوع موتور وسط یا به‌اصطلاح Mid-engine است (موتور بین دو محور جلو و عقب قرار دارد). باتری و پیشرانه پژو جدید همواره در حال تغییر است؛ اما با مشخصات فوق در مسابقات استقامت لمان شرکت می‌کند.
با نگاهی دقیق‌تر به چراغ‌های جلو و عقب ۹X۸ امضای محصولات جدید پژو را مشاهده می‌کنید. موضوعی که طراحان خودروهای مسابقه‌ای را شگفت‌زده کرد، نوآوری در طراحی ظاهری پژو ۹X۸ است. همان‌طور که مشاهده می‌کنید، این خودرو باله عقب ندارد. به گفته طراحان پژو اسپرت، طراحی آیرودینامیک خودرو به گونه‌ای است که نیازی به باله عقب نخواهد داشت.

در مقررات مسابقات لمان آمده است که خودروها باید عنصر آیرودینامیک قابل تنظیم داشته باشند؛ اما اشاره‌ای به باله عقب ندارد. بر این اساس پژو نه‌تنها مقررات را زیر پا نگذاشته است، بلکه این نوآوری شرکت در آینده یک مزیت بزرگ در طراحی اتومبیل‌های مسابقه‌ای محسوب می‌شود. حال باید ببینیم پژو با سبک جدید طراحی خود، توانایی رقابت با تویوتا، تیم برتر مسابقات لمان و دیگر تیم‌ها را دارد یا خیر.

جین مارک فینوت مدیر تیم طراحی خودرو استلانتیس می‌گوید:

فقدان باله عقب در پژو ۹X۸ یک گام بزرگ در طراحی آیرودینامیک اتومبیل‌های مسابقه‌ای است. ما به درجه‌ای از کارایی آیرودینامیک رسیده‌ایم که می‌توانیم این بخش خودرو را حذف کنیم. چرا و چگونه میسر شدن آن را نپرسید. ما قصد داریم این راز را تا جایی که امکان دارد، مخفی نگه داریم.

منبع : زومیت
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک