به گزارش ایران پلاک - نسخه‌ی اسپرت سدان جنسیس G۸۰ مدل ۲۰۲۲ مجهز به سیستم فرمان عقب و ترکیبی از به‌روزرسانی‌های ظاهری در داخل کابین و بیرون و طراحی تهاجمی‌تر رونمایی شد.
جنسیس G۸۰ قبل از اینکه در سال ۲۰۱۶ با ایجاد برند لوکس مستقل تغییر نام یابد، به‌عنوان یکی از محصولات هیوندای جنسیس زندگی خود را آغاز کرد. به گزارش موتوروان، نسل دوم این سدان لوکس سایز متوسط ​​در اواخر مارس سال ۲۰۲۰ به خط تولید قدم گذاشت و با نسخه‌ی برقی G۸۰ که چند ماه پیش معرفی شد، به‌عنوان اولین خودروی الکتریکی خودروساز لوکس کره جنوبی از آن یاد می‌شود.

جنسیس با بازگشت این مدل اسپرت به سبد محصولات، ترکیب G۸۰ را بیش‌ازپیش جذاب می‌کند. نسخه‌ی اسپرت رقیب بی‌ام‌و سری ۵ که از رنگ منحصربه‌فرد قرمز (Cavendish Red) بهره می‌برد، به لطف سپرهای جدید و دریچه‌های بزرگ‌تر هوا در جلو و دریچه‌های عمودی (مصنوعی) در عقب، طراحی تهاجمی‌تری ارائه می‌دهد.

معمولاً با تولید نسخه‌های اسپرت از خودروهای لوکس، خودروسازان میزان قطعات کرومی را کاهش می‌دهند؛ اما این خودروی اسپرت مانند سایر اعضای خانواده G۸۰ به نظر می‌رسد. این خودرو روی رینگ‌های آلیاژی منحصربه‌فرد ۲۰ اینچ قرار دارد که دارای طراحی پیچیده پره‌ها با ظاهری تیره است. جالب اینجا است که تصاویر مطبوعاتی، کالیپرهای ترمز قرمزرنگ را در جلو و کالیپرهای سیاه را در عقب نشان می‌دهد.
با ورود به داخل کابین، مشاهده می‌کنیم که جنسیس نسخه‌ی اسپرت G۸۰ را به فرمان سه‌پره مجهز کرده است که روکشی با دوخت قرمزرنگ دارد تا روکش چرمی Sevilla Red را که تا نیمه پایینی داشبورد و همچنین روی پنل‌ درها کشیده می‌شود، تکمیل کند. قطعات تزئینی آلومینیومی و فیبر کربنی با طرح الماس نیز از جمله امکانات مخصوص این نسخه‌ی جدید به شمار می‌روند.
مشخصات کامل فنی نزدیک به زمان عرضه‌ی خودرو به بازار که برای فصل سوم ۲۰۲۱ برنامه‌ریزی شده است، اعلام خواهد شد. در همین حال، جنسیس تأیید کرد که G۸۰ اسپرت دارای ویژگی جدید فرمان عقب است تا دایره چرخش را کاهش بدهد و این سدان را در مکان‌های تنگ، مانورپذیرتر کند. استفاده از سیستم فرمان روی چرخ‌های عقب برای جنسیس جالب خواهد بود؛ اما یادآوری می‌کنیم بهترین سیستم فرمان فعلی، سیستم اختیاری در مرسدس بنز کلاس S است که زاویه فرمان ۱۰ درجه را روی چرخ‌های عقب امکان‌پذیر می‌کند.

انتظار می‌رود نیرو توسط پیشرانه بنزینی ۳٫۵ لیتری خورجینی ۶ سیلندر توئین توربو تأمین شود که در G۸۰ معمولی ۳۷۵ اسب بخار قدرت و ۵۳۰ نیوتن‌متر گشتاور تولید می‌کند. نشان «۴WD» روی در صندوق عقب مشهود است؛ بنابراین نیرو به هر چهار چرخ منتقل می‌شود. به عنوان نکته‌ی آخر، G۸۰ اسپرت قبلی دارای خروجی اگزوز چهارگانه بود؛ درحالی‌که این مدل از همان لوله‌های دوگانه G۸۰ معمولی استفاده می‌کند.

منبع : زومیت
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک