به گزارش ایران پلاک - کوچک‌ترین خودرو کوپه و دودر بی‌ام‌و از سری ۲، سال آینده با طراحی کاملا جدید تولید خواهد شد. مدل‌های ۲۳۰i و M۲۴۰i پیشرانه‌هایی با قدرت‌های ۲۵۵ و ۳۸۲ اسب بخار دارند.
بی‌ام‌و سری ۲ با هدف تولید یک خودرو دو‌در غیر هاچبک و صندوق‌دار، سال ۲۰۱۴ معرفی شد. به همین دلیل، سری یک کوپه از حدود سال ۲۰۱۱ به بعد تولید نشد. بی‌ام‌و سری ۲ یکی از موفق‌ترین پروژه‌های شرکت سازنده در سال‌های اخیر بوده است و حدود ۸ سال پس از رونمایی اولین مدل، با نسل دوم عرضه می‌شود.

برای سال ۲۰۲۲، تولید دو مدل ۲۳۰i و M۲۴۰i قطعی است؛ درحالی‌که M۲ با قدرت و توانایی‌های بالاتر احتمالا چند ماه بعد معرفی خواهد شد. نسخه‌ی پایه‌ی ۲۳۰i دارای پیشرانه ۲ لیتری توربوشارژ با قدرت ۲۵۵ اسب بخار و گشتاور ۴۰۰ نیوتن‌متر است تا سرعت‌گیری صفر تا صد کیلومتر بر ساعت ۵٫۵ ثانیه فراهم کند. مدل M۲۴۰i با موتور ۳ لیتر ۶ سیلندر خطی توربوشارژ عرشه می‌شود که ۳۸۲ اسب بخار قدرت و ۵۰۰ نیوتن‌متر گشتاور دارد. بی‌ام‌و M۲۴۰i در زمان ۴٫۱ ثانیه بعد از شروع حرکت به سرعت صد کیلومتر بر ساعت می‌رسد.
تمام مدل‌های جدید بی‌ام‌و سری ۲ با جعبه‌دنده اتوماتیک ۸ سرعته تولید خواهند شد و فاقد نمونه‌ی دنده‌دستی خواهند بود؛ اما M۲۴۰i مجهز به سیستم دو دیفرانسیل است. این نسخه دارای امکانات ویژه مثل لانچ‌کنترل است که برای شتاب‌گیری ناگهانی از حالت سکون و حفظ تعادل خودرو کاربرد دارد. همچنین اگر راننده پدال سمت چپ فرمان را برای مدت حدود یک ثانیه بگیرد، فرایند دنده‌معکوس به‌صورت هوشمند و سریع انجام خواهد شد. مدل M۲۴۰i با سیستم تعلیق ویژه و رینگ‌های اسپرت انتخابی ۱۸ و ۱۹ اینچ عرضه می‌شود.

قیمت نهایی مدل‌های جدید بی‌ام‌و سری ۲ هنوز اعلام نشده است؛ اما احتمالا شرایط خرید مشابه نسل اول خواهد داشت. می‌توان پیش‌بینی کرد که ۲۳۰i آستانه قیمت ۳۶ هزار دلار داشته باشد و M۲۴۰i با قیمتی حدود ۴۸ هزار دلار فروخته شود.

منبع : زومیت
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک