به گزارش ایران پلاک - پورشه ۹۱۱ GT۲ RS مجهز به کیت تیونینگ Manthey شامل سیستم تعلیق سفارشی توانست با ثبت زمان ۶ دقیقه و ۴۳ ثانیه در مسیر ۲۰٫۸ کیلومتری، رکورد پیست نوربرگ‌رینگ را ارتقا بدهد.
پورشه رکورد دیگری در پیست چالش‌برانگیز نوربرگ‌رینگ نوردشلایف به نام خود ثبت کرد و مسیر یک دور را در زمان ۶ دقیقه و ۴۳ ثانیه با استفاده از خودروی ۹۱۱ GT۲ RS مجهز به مجموعه‌ای از به‌روزرسانی‌های آیرودینامیک، سیستم تعلیق و ترمز سفارشی ساخت متخصصان شرکت تیونینگ خودرو Manthey Racing به پایان رساند. به گزارش موتوروان، علاقه‌مندان لازم نیست نگران چگونگی تهیه این کیت باشند؛ زیرا کیت Manthey Performance از طریق مجموعه لوازم جانبی Tequipment پورشه در دسترس مشتریان اروپایی قرار می‌گیرد.
تلاش پورشه برای ثبت رکورد سرعت، توسط مقامات رسمی تأیید شد و در همان مسیر ۲۰٫۸ کیلومتری، بیش از ۵ ثانیه رکورد قبلی را ارتقا داد. خودروی مرسدس AMG GT سری سیاه، در ماه نوامبر گذشته رکورد نوربرگ‌رینگ را شکست و زمان ۶ دقیقه و ۴۳٫۶۱۶ ثانیه را در مسیر کوتاه‌تر ۲۰٫۶ کیلومتری ثبت کرد. پورشه GT۲ تیونینگ Manthey این مسیر را در ۶ دقیقه و ۳۸٫۸۳۵ به پایان رساند. البته شک نداریم که طولی نمی‌کشد در آینده نزدیک یکی از خودروهای مرسدس بنز (یا سازنده دیگری) تلاش کند رکورد پورشه را ارتقا بدهد.

این‌طور نیست که پورشه ۹۱۱ GT۲ RS برای سوپراستار شدن در پیست نوربرگ‌رینگ به کمک زیادی نیاز داشته باشد. این خودرو از پیشرانه ۳٫۸ لیتری تخت ۶ سیلندر مجهز به توربوشارژر دوقلو بهره می‌برد که ۶۹۱ اسب بخار قدرت و ۷۵۰ نیوتن‌‌متر گشتاور تولید می‌کند و نیروی خود را از طریق جعبه‌دنده هفت سرعته دوکلاچه به چرخ‌های عقب انتقال می‌دهد. تعویض دنده به کمک این جعبه‌دنده بسیار سریع و پاسخگو است و به همین دلیل پورشه ۹۱۱ تیونینگ Manthey می‌تواند به چنین رکوردی دست یابد. خودروی Manthey همچنین از بسته GT۲ ویساخ بهره می‌برد که دارای فیبر کربن برای پنل سقف و اجزای سیستم تعلیق، تیتانیوم برای قفس غلت‌گیر و منیزیم برای رینگ‌ها است؛ بنابراین وزن خیلی زیادی ندارد.
پورشه ۹۱۱ به لطف بهره‌گیری از کیت لوازم جانبی Tequipment شرکت Manthey حتی تهاجمی‌تر از قبل است. به‌روزرسانی‌های آیرودینامیک این خودرو شامل فلپ‌های اسپویلر جلو، سینی زیر فیبر کربنی، راهنماهای هوای چرخ‌های جلو، اسپویلر و دیفیوزر جدید عقب و دیسک‌های آیرودینامیک چرخ عقب می‌شود که به افزایش قابل توجه نیروی رو‌به‌پایین (دان‌فورس) کمک می‌کنند. در زیر بدنه‌ی خودرو، کیت سیستم تعلیق کویل‌اور طراحی Manthey با دمپرهای سه‎‌موقعیتی جلو و چهارموقعیتی عقب موجود است. در همین حال، لنت‌های ترمز سفارشی برای سیستم ترمز کامپوزیت سرامیکی پورشه کارایی ترمز را افزایش می‌دهد؛ درحالی‌که پوشش فولادی دیسک ترمز باعث بهبود بازخورد و کنترل خودرو می‌شوند.
نتیجه‌ی نهایی، خودرویی است که در پیست نوربرگ‌رینگ ۴٫۸ ثانیه سریع‌تر از پورشه GT۲ RS موجود عمل می‌کند. مسئولان پورشه می‌گویند قطعات کیت تیونینگ Manthey به گونه‌ای ساخته شده‌اند که به مشتریان اجازه می‌دهد رانندگی بسیار خوبی در پیست تجربه کنند. متأسفانه اخبار بدی برای افرادی که در اروپا زندگی نمی‌کنند، دریافت کرده‌ایم. کیت Tequipment فقط با پشتیبانی کامل از گارانتی پورشه در قاره اروپا موجود است. گفته می‌‌شود این خودروساز کیت را برای بازارهای دیگر از جمله ایالات متحده آمریکا عرضه نمی‌کند.

منبع : زومیت
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک