به گزارش ایران پلاک - شرکت‌های تیونینگ منصوری و برابوس، با فاصله زمانی کمتر از یک روز، جدیدترین محصولات خود براساس مرسدس AMG G۶۳ مدل ۲۰۲۱ را معرفی کردند. این شاسی‌بلندهای لوکس سفارشی، توانایی فنی نزدیک به یک سوپراسپرت دارند.
مرسدس بنز کلاس G، یکی از محبوب‌ترین شاسی‌بلندهای دنیا در رده‌ی لوکس محسوب می‌شود. این محصول، طی دو دهه‌ی اخیر، به‌شدت مورد توجه ثروتمندان قرار گرفته است و حالا با آستانه قیمت ۱۳۰ هزار دلار، در سراسر جهان مشتری دارد. نمونه‌های تقویت‌شده از کلاس G با تجهیزات استاندارد AMG، بیش از ۱۵۰ هزار دلار قیمت دارند و برای نسخه‌های ویژه ساخت شرکت‌های تیونینگ خودرو، مبلغ چندصد هزار دلاری پرداخت می‌شود.

برابوس راکت ۹۰۰ کلاس G
برابوس، مشهورترین برند تیونیگ برای محصولات مرسدس بنز است. این مجموعه، به‌تازگی مدل جدیدی از کلاس G به نام برابوس ۹۰۰ راکت معرفی کرده است که علاوه‌بر کیت بدنه‌ی اختصاصی، پیشرانه‌ای بسیار قدرتمندتر از نمونه‌ی استاندارد G۶۳ AMG دارد. این خودرو، ۹۰۰ اسب بخار قدرت و ۱۲۵۰ نیوتن‌متر گشتاور تولید می‌کند که البته با سیستم‌های الکترونیکی به ۱۰۵۰ نیوتن‌متر محدود خواهد بود. برابوس ۹۰۰ کلاس G، در زمان ۳/۷ ثانیه به سرعت صد کیلومتر بر ساعت می‌‌رسد و نهایت سرعت ۲۸۰ کیلومتر بر ساعت فراهم می‌کند.
تنها ۲۵ دستگاه از نسخه‌ی ویژه برابوس ۹۰۰ کلاس G تولید خواهد شد. این محصول با امکانات خاص، مثل چرخ‌های عظیم ۲۴ اینچ، ۵۷۰ هزار یورو (معادل ۶۷۹ هزار دلار) قیمت‌گذاری شده است.

منصوری G۶۳
منصوری هم، یکی از معدود شرکت‌های تیونینگ علاقه‌مند به ارتقا شاسی‌بلند مرسدس بنز کلاس G است. این برند، با ارائه‌ی محصولات خاص مجهز به کیت بدنه‌ی فیبرکربن شهرت دارد و حالا برای G۶۳، رنگ زرد موزی و ادوات سیاه‌رنگ ساخته شده از کربن انتخاب کرده است.
جدیدترین نسخه از منصوری G۶۳، قدرت ۸۵۰ اسب بخار و گشتاور ۱۰۰۰ نیوتن‌متر فراهم می‌کند تا سرعت‌گیری صفر تا صد کیلومتر بر ساعت ۳/۵ ثانیه و نهایت سرعت ۲۵۰ کیلومتر بر ساعت داشته باشد. بنابر آمار موجود، وزن خالص و مشخصات آیرودینامیک شاسی‌بلند منصوری نسبت به برابوس راکت ۹۰۰، برتری دارد و شتاب‌گیری بهتری فراهم می‌کند.

شرکت سازنده، هنوز قیمت منصوری G۶۳ را اعلام نکرده است. تیراژ تولید این نمونه محدود به ۱۰ دستگاه خواهد بود.

منبع : زومیت
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک