به گزارش ایران پلاک - سه سال پس از تولید نمونه پروتوتایپ ریمک C_Two، سرانجام نسخه نهایی با نام نوارا به رسانه‌های جهان معرفی شد. این محصول با قدرت ۱۹۱۴ اسب‌بخار و گشتاور ۲۳۶۰ نیوتن‌متر، سرعت‌گیری صفر تا صد کیلومتربرساعت ۱٫۹۷ ثانیه دارد.
اولین نمونه از ریمک C_Two در نمایشگاه ژنو ۲۰۱۸ رونمایی شد. این محصول با مشخصات فنی ویژه، مثل قدرت ۱۹۰۰ اسب‌بخاری و زمان سرعت‌گیری صفر تا صد کیلومتربرساعت کمتر از ۲ ثانیه، عنوان قوی‌ترین و پرشتاب‌ترین خودرو جاده‌ای جهان زمان خود را به‌دست آورد؛ اما برخلاف انتظارات، با سه سال تأخیر به مرحله تولید تجاری رسید.

در اروپای‌شرقی، نوارا به‌نوعی از طوفان‌های دریای مدیترانه اشاره می‌کند. محصول جدید ریمک با نام نوارا (Nevara) نسخه بهینه‌سازی‌شده و استاندارد C_Two است. مشخصات فنی این ابرخودرو برقی شامل ۱۹۱۴ اسب‌بخار قدرت و ۲۳۶۰ نیوتن‌متر گشتاور حاصل از چهار موتور الکتریکی روی هر چرخ است که روی کاغذ، تفاوتی با C_Two ندارند؛ اما محصول جدید ازنظر آیرودینامیک و مصرف انرژی الکتریکی بهینه‌سازی شده است. راننده نوارا می‌تواند با انتخاب حالت رانندگی Low Drag، ضریب درگ را ۰٫۳ کاهش دهد یا همراه‌با افزایش ارتفاع بال عقب، نیروی عمود بر سطح خود را سه برابر کند.
سرعت‌گیری صفر تا صد کیلومتربرساعت نوارا ۱٫۹۷ ثانیه اعلام شده است. شرکت سازنده رسیدن به این شتاب باورنکردنی را منوط به رانندگی در مسیر مستقیم با چسبندگی سطح مشابه پیست‌های رانندگی حرفه‌ای عنوان کرده است. براین‌اساس، نوارا می‌تواند ۹٫۳ ثانیه بعد از شروع حرکت به سرعت ۳۰۰ کیلومتربرساعت و به نهایت سرعت ۴۱۲ کیلومتربرساعت نیز برسد.

وزن خالص ریمک نوارا ۲۱۵۰ کیلوگرم خواهد بود و تقسیم وزن ۴۸ به ۵۲ درصد خواهد داشت. مجموع ظرفیت باتری‌های این محصول ۱۲۰ کیلووات‌ساعت است که انرژی لازم برای رانندگی در مسیری به طول ۵۵۰ کیلومتر را ذخیره می‌کنند. درصورت اتصال نوارا به شارژر ۵۰۰ کیلووات DC، تقریبا ۸۰ درصد ظرفیت باتری‌ها در ۲۲ دقیقه تکمیل خواهد شد.
شرکت ریمک، تنها ۱۵۰ دستگاه نوارا با قیمت حدودی دومیلیون یورو تولید خواهد کرد. مت ریمک (Mate Rimac)، مدیر و بنیان‌گذار شرکت، کیفیت هرکدام از این ابرخودروهای الکتریکی را کنترل خواهد کرد و امضا این مهندس ۳۳ ساله پای هریک از این خودروها خواهد بود.

منبع : زومیت
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک