به گزارش ایران پلاک به نقل از اخبار خودرو ،کمپانی فراری کلاس «لافراری» را اولین بار در نمایشگاه خودروی سال ۲۰۱۳ ژنو رونمایی کرد. این کلاس در سال ۲۰۱۴ از اقبال فراوانی برخوردار شد؛ چنان که با وجود قیمت ۱٫۷ میلیون دلاری هر دستگاه، استقبال مشتریان چنان بود که کمپانی فراری ظرفیت جوابگویی به این مشتریان را نداشت و دفتر سفارشات خود را برای مدتی تعطیل کرد. در چهارمین سال معرفی این محصول مدل ۲۰۱۷ آن دستاوردهای جدیدتری از این خودروی لوکس قدرتمند را به نمایش گذاشته است.
این خودرو از دو موتور معمولی و الکتریکی بهره می‌برد. موتور معمولی آن یک پیشرانه ۶۲۶۲ سی‌سی ۱۲ سیلندر V شکل است که ۷۹۰ اسب بخار نیرو تولید می‌کند و گشتاور آن به ۷۰۰ نیوتن‌متر می‌رسد. یک موتور الکتریکی ۲۶ کیلوگرمی زیر صندلیهای عقب تعبیه شده که ۱۶۰ اسب بخار قدرت و ۲۷۰ نیوتن‌متر به پیشرانه این خودرو می‌افزاید. به این ترتیب این خودرو مجموعاً از پیشرانه کم‌نظیر ۹۵۰ اسب‌بخار قدرت و ۹۷۰ نیوتن‌متر گشتاور بهره می‌برد.
لافراری ۲۰۱۷، به مدد پیشرانه قدرتمند خود برای رسیدن به سرعت صد کیلومتر بر ساعت، تنها به ۲٫۸ ثانیه زمان نیاز دارد. همچنین بیشینه سرعت آن به ۳۵۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد.
رقیبان این کلاس فراری را انواعی از «لامبورگینی»، «مک‌لارن» و «بوگاتی» تشکیل می‌دهد.

----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک