به گزارش ایران پلاک - گروه مپنا مدتی است که وارد عرصه خودروسازی شده و در تلاش است تا محصولاتی پاک روانه بازار کند. حال شرکت مکو که از زیرمجموعه‌های گروه مپنا محسوب می‌شود، یک پیکاپ الکتریکی را برای عرضه به بازار در نظر گرفته است.

به گزارش ایران جیب از خودروبانک، این خودرو براساس ترکیبی از پلتفرم و بدنه خودرو چینی و قوای محرکه الکتریکی توسعه یافته است. ظاهر خودرو شباهت فوق العاده زیادی به خودروهای آمریکایی از برند فورد و جیپ دارد که در صورت عرضه به بازار، برای مخاطبین ایرانی جذاب خواهد بود.

پیکاپ یاد شده از برند چینی ناشناخته Kawei است که این پیکاپ را در دو مدل Kawei K۱ با موتور درون‌سوز و Kawei EV۷ با پیشرانه الکتریکی به بازار عرضه می‌کند. پیکاپ الکتریکی Kawei EV۷ در سال ۲۰۱۷ به بازار عرضه شده و هنوز مشخص نیست که آیا نسخه معرفی شده توسط مپنا با مشخصات مشابه به تولید می‌رسد یا تفاوتی بین پیکاپ مپنا و Kawei EV۷ وجود دارد، هرچند امکان وجود تفاوت بین این دو خودرو چندان محتمل نخواهد بود.
پیکاپ الکتریکی مپنا به پکیج باتری با ظرفیت ۴۸.۶ کیلووات ساعت مجهز است که حداکثر بردی برابر با ۳۰۰ کیلومتر را برای این خودرو فراهم می‌کند که این محدوده برد براساس چرخه NEDC محاسبه شده است. وزن باتری‌های این پیکاپ ۴۰۰ کیلوگرم است.

موتور الکتریکی نصب شده پیکاپ الکتریکی مپنا حداکثر ۷۰/۱۲۰ کیلووات قدرت و ۳۳۵ نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند. شتاب صفر تا صد پیکاپ برقی مپنا در کاتالوگ رسمی این محصول، ۱۱.۵ ثانیه و حداکثر سرعت قابل دسترسی با آن نیز ۱۷۰ کیلومتربرساعت عنوان شده است که این اعداد در بررسی‌های فنی این خودرو توسط کارشناسان و خبرنگاران داخلی مورد سنجش قرار خواهند گرفت.

ابعاد و اندازه پیکاپ برقی مپنا به ترتیب عبارتند از:‌ ۵۶۰۰ میلی‌متر طول، ۱۵۹۰ میلیمتر عرض و ۱۸۰۵ میلیمتر ارتفاع. فاصله بین دو محور کاوی EV۷ نیز برابر با ۳۵۰۰ میلی‌متر است و فضای بار نسبتا بزرگی دارد. مطابق اطلاعات موجود در کاتالوگ این خودرو، پیکاپ مپنا می‌تواند باری به وزن ۱۰۰۰ کیلوگرم را حمل کند. وزن خالص این پیکاپ ۲۲۳۰ کیلوگرم عنوان شده که با حداکثر بار، این مقدار وزن به ۳۲۳۰ کیلوگرم می‌رسد.

هنوز زمان دقیق عرضه این خودرو به بازار مشخص نشده است.

منبع : ایران جیب
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک