به گزارش ایران پلاک - محصول پرچم‌دار جیلی با استفاده از پلتفرم ولوو XC۴۰ تولید می‌شود. این محصول با کد مدل XK۱۱، پیشرانه ۲ لیتر توربوشارژ و سه ردیف صندلی در کابین دارد.
همکاری جیلی با دپارتمان مهندسی ولوو، تأثیری عمیق بر محصولات این برند چینی داشته است. جیلی، بزرگ‌ترین سهام‌دار خودروسازی ولوو محسوب می‌شود و ضمن کسب سود تجاری از برند سوئدی، تولیدات خود در چین را بهبود می‌دهد.

اوایل سال ۲۰۲۰، پروژه جدید جیلی برای تولید یک شاسی‌بلند نیمه لوکس خانوادگی با کد مدل XK۱۱ اطلاع‌رسانی شد. این محصول، اواسط سال ۲۰۲۱ تولید می‌شود و در بازار چین، هائو یو (Hao Yue) نام خواهد داشت. این محصول از پلتفرم CMA ولوو استفاده می‌کند که مشترک با XC۴۰ است.

در نمای رو‌به‌رو، شباهتی کامل شاسی‌بلند جیلی و ولوو XC۴۰ دیده می‌شود. طراحی XK۱۱، به گونه‌ای است که مه‌شکن‌ها از طرفین سپر حذف و داخل کاسه چراغ اصلی نصب می‌شوند. روشنایی روز LED به‌صورت دو خط چین موازی باریک، جزئی از چراغ جلو خواهند بود. ۶۹ درصد از کل بدنه خودرو، به کابین اختصاص دارد که در مقایسه با میانگین جهانی شاسی‌بلندهای کلاس D، حدود ۶ تا ۸ درصد بیشتر است.
در نمای جانبی و عقب، ضمن استفاده عالی از خطوط حجم‌دهنده برای افزایش حس اسپرت و لوکس XK۱۱، چراغ‌های پیوسته شبیه به پورشه کاین وجود دارند. پایین سپر، خطوط موازی مشابه سپر جلو استفاده شده است که ضمن مخفی کردن لوله‌های اگزوز، ظاهر نمای عقب را بهبود می‌دهد. در مجموع، می‌توان از طرای بدنه XK۱۱ با طول ۴۸۳۵ میلی‌متر و عرض ۱۹۰۰ میلی‌متر، رضایت داشت و این خودرو چینی را هماهنگ با استانداردهای جهانی دانست.

شاسی‌بلند پرچم‌دار جیلی، مجهز به پیشرانه توربوشارژ ۲ لیتری تولید می‌شود که ۲۳۵ اسب ‌بخار قدرت و ۳۵۰ نیوتن‌متر گشتاور دارد. این مدل بنابر ادعای شرکت سازنده، ۶٫۸ ثانیه بعد از شروع حرکت به سرعت ۱۰۰ کیلومترب ر ساعت می‌رسد و هماهنگ با استاندارد آلایندگی اتحادیه اروپا است. جیلی XK۱۱ احتمالا در آینده، با پیشرانه پلاگین هیبرید و موتور ۱٫۵ لیتر توربوشارژ نیز تولید خواهد شد که ۲۵۵ اسب ‌بخار قدرت و ۴۱۵ نیوتن‌متر گشتاور خواهد داشت.

جزئیات نهایی قیمت و امکانات جیلی XK۱۱، ماه آینده در نمایشگاه خودرو شانگهای منتشر خواهد شد

منبع : زومیت
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک