به گزارش ایران پلاک - مک‌لارن ۷۶۵LT با تیونینگ M Engineering و اعمال تغییراتی در سیستم اگزوز توانست در مسیر یک‌چهارم مایل، در زمان ۱٫۸۹۴ ثانیه از حالت سکون به سرعت ۹۶ کیلومتر بر ساعت دست یابد.
سوپراسپرت مک‌لارن ۷۶۵LT یکی از قدرتمندترین محصولات در کلاس خود به شمار می‌رود و با برخی اصلاحات ساده می‌تواند جلوه چشم‌گیرتری داشته باشد. برخی ممکن است به قدرت تولیدی ۷۶۵LT راضی نباشند و بخواهند با بهره‌گیری از فنون تیونینگ خودرو، آن را بهبود ببخشند. یکی از شرکت‌هایی که در زمینه‌ی تیونینگ مک‌لارن ۷۶۵LT فعالیت می‌کند، ام اینجینیرینگ (M Engineering) است.
به گزارش Carscoops، این مک‌لارن ۷۶۵LT ویژه به لطف ارتقا توسط ام اینجینیرینگ، دارای سریع‌ترین شتاب‌گیری در جهان است. تنها اصلاحات انجام شده، شامل تنظیم پیشرانه و مجموعه‌ای از لوله‌های خروجی اگزوز IPE می‌شود. با وجود این موارد، هنگامی که پیشرانه با بنزین مخصوص مسابقه کار کند، می‌تواند ۸۹۴ اسب ‌بخار قدرت و ۹۶۲ نیوتن‌متر گشتاور برای چرخ‌های عقب ارسال کند؛ به این معنی که بیش از ۱۰۰۰ اسب ‌بخار قدرت توسط میل‌لنگ تولید می‌کند و با احتساب تلفات مکانیکی و اصطکاکی، هنوز هم حدود ۹۰۰ اسب ‌بخار به چرخ‌های خروجی می‌رسد.
هنگامی که راننده‌ای باتجربه پشت فرمان این ابرخودرو بنشیند، بهترین زمان یک‌چهارم مایل (۴۰۰ متر) آن با سرعت ۲۵۴ کیلومتر بر ساعت در ۸٫۹۱۶ ثانیه صورت می‌پذیرد. این اولین نمونه از مک‌لارن ۷۶۵LT است که می‌تواند خود را به محدوده‌ی هشت ثانیه‌ای‌ها برساند. در طی یک آزمایش خاص، سرعت آن فقط در ۱٫۸۹۴ ثانیه به ۹۶ کیلومتر بر ساعت (۶۰ مایل ‌بر ساعت) و در ۸٫۰۰۳ ثانیه به ۲۴۲ کیلومتر بر ساعت (۱۵۰ مایل‌ بر ساعت) رسید.

سریع‌ترین زمان یک‌چهارم مایل ثبت‌شده توسط مک‌لارن ۷۶۵LT استاندارد مجهز به مجموعه‌ای از لاستیک‌های Toyo R۸۸۸R، حدود ۹٫۳۳ ثانیه است. کاملا واضح است که تیونینگ و استخراج قدرت و گشتاور اضافه از مک‌لارن ۷۶۵LT کار چندان دشواری نیست و به محض اینکه مالکان شروع به ایجاد تغییرات سخت‌افزاری جدی در پیشرانه‌ی ۴ لیتری خورجینی هشت سیلندر توئین توربو کنند، احتمالاً نتایج چشم‌گیرتری خواهیم دید.

منبع : زومیت
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک