به گزارش ایران پلاک - کارمند سابق تسلا، مارتین تریپ، باید مبلغ ۴۰,۰۰۰ دلار را به علت گفت‌و‌گو با رسانه ها در مورد تاخیرهای به وجود آمده در تولید خودروهای کارخانه گیگافکتوری تسلا در نوادا، پرداخت کند.

این توافق نامه به عنوان جبران بخشی ازغرامت وارده به شرکت، بین تسلا و کارمند سابق آن مارتین تریپ، صورت گرفته است که علت آن افشای غیرقانونی اسرار تجاری مربوط به تسلا مدل ۳ است. گزارش شده است که تریپ به نقض قوانین مربوط به حفظ اسرار تجاری محرمانه، اعتراف کرده و علاوه بر این، علی رغم دستور قاضی مبنی بر عدم پرداخت جریمه قبلی که آن نیز مربوط به افشای اطلاعات این شرکت بوده، باید ۲۵,۰۰۰ دلار اضافه بر این مبلغ را نیز پرداخت کند.

طبق گزارشات بلومبرگ، تریپ از سال ۲۰۱۷ تا ۲۰۱۸ به عنوان تکنسین در گیگافکتوری تسلا مشغول به کار بود و در مدت زمان حضور خود در این شرکت، ایمیل هایی مبنی بر عدم توانایی شرکت در رسیدن به اهداف ایلان ماسک برای تولید ۵۰۰۰ دستگاه تسلا مدل ۳ را برای خبرنگاران ارسال می‌کرد. تسلا بی درنگ تریپ را اخراج کرد و بعد از آن درگیری های لفظی آن ها آغاز شد.
بعدها تریپ به اتهام افترا، به شکایت از ایلان ماسک پرداخت و یک پرونده تشکیل داد. او این شرکت را متهم به انتشار شایعات دروغ درباره خود کرد. قاضی این پرونده را در اوایل سال جاری رد کرده است.

گزارش شده است که تریپ علاوه بر دادن اطلاعاتی درباره زمان تولید و مسائل مربوط به آن، اظهار داشته است که تسلا در هنگام تولید تسلا مدل ۳ مقدار قابل توجهی از مواد اولیه را هدر می‌دهد.

این خودروساز، وی را متهم به هک سیستم های شرکت و انتقال چند گیگابایت داده به شرکت های ثالث کرده است.

از سوی دیگر، ایلان ماسک شخصا تریپ را به کارشکنی متهم کرد و طبق خبرگزاری ورج ( (The Vergeدستور هک تلفن تریپ و جاسوسی در پیام های او را به بازرسان داده است.

ماسک همچنین به اشتباه به رسانه ها اعلام کرد که یک فرد ناشناس به او هشدار داده است که تریپ قصد شلیک به افراد شرکت را دارد که بعدها این ادعا توسط کلانتری محلی نادرست تشخیص داده شد.

منبع : خودرو بانک
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک