به گزارش ایران پلاک - از زمانی که سیتروئن ساخت مدل c۶ را در سال ۲۰۱۲ متوقف کرد فرانسه در پی تولید یک سدان بزرگ و برتر بوده که به عنوان رقیبی جدی برای خودروهای آلمانی محسوب شود.
دی اس ۹ جدید طبق پلتفرم E MP۲ V۲.۳ سری PSA ساخته شده است. این خودرو قطعا زیباترین خودروی تولید شده فرانسه در یک دهه اخیر خواهد بود و از ۴۷,۷۰۰ یورو (۵۶,۷۷۴دلار) قیمت گذاری می‌شود.
اگر به دنبال بالاترین نسخه این سدان یعنی مدلE-TENSE ۴×۴ ۳۶۰ هستید حدود ۸۰,۰۰۰ یورو (۹۵,۲۱۸ دلار) هزینه می‌برد.
اکنون در مجموع، سه نوع موتور برای این خودرو در دسترس است. اولین مورد یک موتور بنزینی ۲۲۵ اسب بخاری از سری پیورتک است و پس از آن دو هیبرید پلاگین E-TENSE ۲۲۵ و E-TENSE ۴×۴ ۳۶۰ را می‌توان نام برد. مدلی دیگر به نام E-TENSE ۲۵۰ نیز به زودی به این مجموعه اضافه خواهد شد.
نسخه پرچمدار دی اس ۹ پرچمدار یعنی DS۹ E-TENSE ۴×۴ ۳۶۰ ازموتورهای الکتریکی ۱۱۰ و ۱۱۳ پی اس بهره می‌برد که در کنار یک پیشرانه بنزینی پیورتک ۲۰۰پی اس با ۵۲۰ نیوتون متر (۳۸۴ پوندفوت) گشتاور کار می‌کند. این خودرو همچنین با ترمز مشکی رنگ با لوگو دی اس پرفورمنس و چرخ های آلیاژی ۲۰ اینچی از برند مونیخ ارائه می‌شود.
در هنگام تولید و راه اندازی این خودرو، دو مدل طراحی کابین با نام های پرفورمنس لاین و ریوولی امکان پذیر خواهد بود. مدل اول دارای تزئین داخلی آلکانترا مشکی، برجستگی های کرومی روی درب جلویی، لوگو دی اس پرفورمنس لاین، جلوپنجره ای براق، فرمان چرمی مشبک و دیگر موارد است. از سوی دیگر، اظهار شده است که ریوولی از مواد با کیفیت با تزئینات الماسی شکل بهره می‌برد.
دی اس ۹ از نظر راحتی و فناوری های مربوط به ایمنی، از ویژگی های بالایی برخوردار است. سیستم رانندگی خودکار در سطح ۲، سیستم تعلیق هوشمند دی اس، چراغ های ال ای دی در قسمت جلو، سیستم صوتی فوکال الکترا، سیستم ورود و استارت خودرو بدون کلید، سیستم دید در شب دی اس، کنترل سطح هوشیاری راننده، پایش نقاط کور، تشخیص علائم ترافیکی و ترمز خودکار اضطراری از جمله این ویژگی ها است.
دی اس ۹ در پنج رنگ سفید مرواریدی، آبی نیمه شب، کریستال مروایدی، خاکستری آرتنس و مشکی پرلانرا ارائه می‌شود.
طبق برنامه ریزی های انجام شده، قرار است که تحویل خودروها از سپتامیر ۲۰۲۱ آغاز شود. بنابراین, چیزی تا پایان انتظار باقی نمانده است.

منبع : خودرو بانک
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک