به گزارش. ایران پلاک - در تیپ‌های وانت فورد F-۱۵۰ مدل ۲۰۲۱ از آپشن جدید صندلی تخت‌خواب‌شو استفاده می‌شود که به کمک آن، سرنشین می‌تواند در داخل وانت به‌طور کامل دراز بکشد و استراحت کند.
وانت فورد F-۱۵۰ مدل ۲۰۲۱ به لطف صندلی‌های منحصربه‌فرد تخت‌خواب‌شو Max Recline، راهی کاملا جدید برای استراحت مشتریان در داخل خودرو خواهد داشت. این فناوری دارای پنج اختراع ثبت‌شده است و برای مدل سال ۲۰۲۱ در تیپ‌‌های کینگ رنچ، پلاتینیوم و لیمیتد وانت F-۱۵۰ ارائه می‌شود. صندلی‌ها می‌توانند صاف و تا نزدیک ۱۸۰ درجه تا شوند و از کمر و گردن سرنشینان پشتیبانی می‌کنند.
بن كولهاويک، مهندس طراح صندلی، در این زمینه می‌گوید:

صندلی‌های جديد Max Recline در وانت فورد F-۱۵۰ از تخت‌های قابل تنظيمی كه در تلويزيون می‌بينيد الهام گرفته شده‌اند تا به راحت‌تر شدن مشتريان ما هنگام استراحت در كابين كمک كنند. مشتریان F-۱۵۰ دائماً در جاده یا محل کار قرار دارند و قادر به چند دقیقه استراحت هستند و این یک مزیت برای بهره‌وری روزانه است.

در طول توسعه، فورد ماه‌ها به مطالعه نحوه استفاده مشتریان از فضای داخلی وانت‌های خود برای استراحت پرداخت.
جکی دی مارکو، مدیر خط تولید وانت فورد، در این زمینه می‌گوید:

ما می‌دانیم افرادی که در مکان‌های ساختمانی یا معدنی کار می‌کنند از کابین وانت خود برای چرت زدن در زمان بیکاری و استراحت استفاده می‌کنند و همچنین ما دریافتیم که صاحبان معمولی نیز این کار را می‌کنند. هنگامی که دخترانم را به مسابقات هاکی برای تماشای بازی‌ها می‌بردم، یکی در صندلی عقب می‌خوابید و دیگری در کف وانت و این موضوع باعث به وجود آمدن ایده ساخت صندلی تخت‌خواب‌شو شد. ما به نظرمان رسید که باید این را اصلاح کنیم!

هنگامی که مهندسان فورد به طراحی صندلی‌های جدید پرداختند، سیستمی را معرفی کردند که هدف آن ارائه «چرت راحت» است. کل کار ازطریق مکانیزمی انجام می‌شود که نیمه عقبی پایین صندلی را ۳/۵ اینچ بلند می‌کند تا سطحی صاف ایجاد شود؛ بنابراین از کمر پشتیبانی می‌کند. پشتی بالایی صندلی را نیز می‌توان برای پشتیبانی از گردن به جلو حرکت داد.
کولهاویک می‌گوید:

هیچ موتور اضافه در این صندلی‌ها وجود ندارد؛ فقط یک مکانیزم ساده است که به مشتری کمک می‌کند پشتی صندلی را با استفاده از عملکرد برقی خم شدن حرکت دهد. این طرح ساده و مؤثر است و ما اعتقاد داریم که مشتریان ما فقط با کمی استراحت بیشتر در اوقات فراغت، بازده بیشتری خواهند داشت و از این کار لذت خواهند برد.

منبع : زومیت
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک