به گزارش ایران پلاک - فیات از نسخه سه‌در و کاملا جدید خودروی الکتریکی ۵۰۰e رونمایی کرد که دارای درِ کوچکی در سمت سرنشین است. این مدل به‌عنوان سری ویژه La Prima با مجموعه‌ای از آپشن‌های سفارشی به فروش می‌رسد.
فیات برای اولین ‌بار در ماه مارس سال جاری از مدل کاملا جدید ۵۰۰ الکتریکی (یا ۵۰۰e) رونمایی کرد. چند روز قبل از اینکه دنیا به دلیل شیوع ویروس کرونا با تعطیلی گسترده رو‌به‌رو شود، خودروساز ایتالیایی پیش‌نمایش آینده خودروی معروف خود را به نمایش گذاشت که اولین عضو اصلاح‌شده از خانواده ۵۰۰ به شمار می‌رود. با گذشت بیش از هفت ماه، فیات از نسخه جدید این مجموعه با نام ۵۰۰ الکتریکی ۳ + ۱ رونمایی کرد. فیات ۵۰۰ الکتریکی ۳+۱، دارای دو در اصلی برای طرفین و یک در کوچک سمت راست است تا ورود و خروج سرنشنیان ردیف عقب را بهبود بخشد.
مسئولان فیات می‌گویند این نسخه جدید و کاربردی خودروی الکتریکی شهری برای افرادی طراحی شده است که خانواده دارند و باید به‌صورت روزانه، کارهای مختلفی انجام دهند. این محصول جدید با عنوان «کاملا جدید، کاملا برقی و با در اضافه» توصیف شده است؛ اما هنوز نام مشهور «فیات ۵۰۰» را با خود یدک می‌کشد. این اساساً همان خودرویی است که در مارس امسال به نمایش گذاشته شد؛ اما ‌اکنون در كوچكی در سمت سرنشین اضافه شده است و همان‌طور که در تصاویر می‌بینید، در سمت راننده وجود ندارد.
خبر خوب اینکه قدرت مانور فیات ۵۰۰ به خطر نیفتاده؛ زیرا نسخه سه‌در این خودرو دارای ابعادی دقیقاً مشابه ۵۰۰e استاندارد است. جالب اینجا است که هیچ تفاوتی بین اندازه و شکل در سرنشین در ۵۰۰e ۳ + ۱ و ۵۰۰e معمولی وجود ندارد. در این مدل گل‌گیر محکم در مدل استاندارد به درِ کوچکی تبدیل می‌شود که دارای لولایی در عقب است.

فیات خاطرنشان می‌کند که درِ جدید با وجود اینکه ۳۰ کیلوگرم به وزن کلی خودرو اضافه می‌کند، بر هندلینگ و مصرف انرژی آن تأثیر نمی‌گذارد. ناگفته نماند که به‌عنوان یک اقدام ایمنی، درِ کوچک عقب فقط هنگام باز شدن درِ سمت سرنشین قابل باز شدن است.
فروش فیات ۵۰۰ الکتریکی جدید ۳ + ۱ در قالب سری ویژه La Prima آغاز می‌شود که دارای تجهیزات استاندارد زیادی از جمله كروز كنترل تطبیقی​​، چراغ‌های جلوی تمام LED، سیستم تشخیص علائم راهنمایی، حسگرهای ۳۶۰ درجه پارکینگ، دوربین پارک و تعداد بیشتری امکانات رفاهی است. فیات همچنین سه تیپ مختلف برای مدل معمولی ۵۰۰ شامل اکشن، Passion و آیکون عرضه می‌کند که ترکیبی متفاوت از پکیج باتری، موتور الکتریکی، آپشن‌ها و امکانات سفارشی برای مشتریان ارائه می‌دهد.

منبع : زومیت
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک