به گزارش ایران پلاک - خودروساز چینی فوتون وانت جدیدی با نام «Da Jiang Jun» برای حضور در نمایشگاه خودرو پکن آماده کرده است که طراحی شبیه به پیک‌آپ فورد F-۱۵۰ رپتور دارد.
خودرویی که در تصویر مشاهده می‌کنید وانت فورد F-۱۵۰ رپتور اصلاح‌شده با تیونینگ شرکت‌های آمریکایی نیست؛ بلکه وانت رپتور جذاب یکی از خودروسازان چینی با نام فوتون (Foton) است. این وانت پیک‌آپ «Da Jiang Jun» نام دارد که به انگلیسی «The Big General» یا ژنرال بزرگ ترجمه می‌شود. قرار است این وانت برای اولین‌بار در نمایشگاه پکن در تاریخ ۲۶ سپتامبر رونمایی شود و تعجب نخواهیم کرد که ظاهر کپی‌شده‌ی آن از فورد F-۱۵۰ باعث شود تا خودروساز آمریکایی دادخواستی برای پیگیری موضوع ارائه کند.
طبق گفته‌ی Ford Authority، اندازه‌ی بزرگ «The Big General» بیشتر به فورد رنجر شباهت دارد تا F-۱۵۰ رپتور، اما به‌وضوح پیک‌آپ دوم به‌عنوان الهام‌بخش طراحی آن عمل کرده است. این وانت در جلو از نشان بزرگ فوتون و چراغ‌های جلوی تقریبا مشابه با F-۱۵۰ بهره می‌برد. اگرچه تمام تصاویر دقیق از جزئیات این وانت دردسترس نیست، تصاویر جلو و جانبی نشان می‌دهد که از ظاهر محصولات فورد تقلید می‌کند.

بااین‌حال، تفاوت‌هایی در زیر کاپوت دو مدل وجود دارد که آن‌ها را از هم متمایز می‌کند؛ به‌عنوان مثال فورد رپتور اصلی از پیشرانه توربوشارژ ۳/۵ لیتری خورجینی ۶ سیلندر بهره می‌برد، ولی پیک‌آپ فوتون دارای پیشرانه ۲ لیتری توربوشارژ چهار سیلندر بنزینی است و دو پیشرانه دیزلی نیز به ترتیب با حجم ۲و ۲/۵ لیتر نیز برای فروش وجود دارد. جزئیات قدرت خروجی برای نسخه‌ی دیزلی اعلام نشده است، اما گفته می‌شود که پیشرانه بنزینی ۲۳۸ اسب‌بخار قدرت تولید می‌کند.
پیشرانه ازطریق جعبه‌دنده خودکار ZF هشت‌سرعته به چرخ‌های خروجی متصل می‌شود. هنوز مشخص نیست که «The Big General» از پیکربندی محرک جلو استفاده می‌کند یا خودروساز چینی به پیکربندی‌های محرک عقب و چهار چرخ محرک تمایل دارد. باید تا روز رونمایی از این وانت کپی‌شده منتظر بمانیم و ببینیم که چه مشخصاتی دارد.

منبع : زومیت
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک