به گزارش ایران پلاک - لکسوس NX که در سال ۲۰۱۴ معرفی شد با تغییراتی ظاهری و فنی به‌روزرسانی شده است. این کراس‌اوور کامپکت تاکنون فقط یک فیس‌لیفت داشته که با نسخه اصلی تفاوت چندانی ندارد - اما این اشکالی ندارد چون لکسوس اطمینان حاصل کرده بود طراحی NX جلوتر از زمان خودش است. همچنین اگر یک نسخه هیبریدی بخواهید، NX ۳۰۰h برای شما در دسترس است.

مشکل این است که در ایالات‌متحده، اگر ‌بخواهید لکسوس NX هیبریدی را بخرید، نسخه شیک و جذاب اف اسپورت برای شما در دسترس نیست. این یعنی عدم وجود کیت بدنه اضافی و سیستم تعلیق تقویت‌شده و همچنین در آن به جای جلوپنجره مشبک از جلوپنجره ساده افقی استفاده شده است.

این شرایط در سال ۲۰۲۱ تغییر می‌کند، چون لکسوس قصد دارد مدل NX ۳۰۰h اف اسپورت را به خط تولید خودش اضافه کند. این برند لوکس ژاپنی، نسخه ویژه بلک‌لاین را با اف اسپورت هیبریدی جدید معرفی می‌کند. طبق گفته این شرکت، خریداران زیادی خواستار عرضه سری بلک‌لاین بوده‌اند.
NX ۳۰۰h اف اسپورت که با رنگ‌های مختلفی موجود است، مدل بالارده لکسوس NX خواهد بود. البته، این مدل تمام تجهیزاتی که از یک لکسوس انتظار دارید را شامل می‌شود، از جمله پیشرانه تمام چرخ محرک، صندلی‌های گرمایشی و دارای سیستم تهویه، و درب عقب برقی با سنسور ضربه.

لکسوس همچنین یک کیف اسناد ساخت شرکت زیرو هالی‌برتون را با نسخه ویژه بلک‌لاین ارائه می‌دهد. رنگ این کیف اسناد با رنگ خودرو یکی است و دارای ویژگی‌های خاصی مثل لوگو کرومی و خطوط داخلی شبیه جلوپنجره لکسوس می‌باشد.

لکسوس قصد دارد فقط ۱۰۰۰ نسخه از NX ۳۰۰h اف اسپورت بسازد که تولید آن از سه ماه آینده آغاز می‌شود. قیمت این مدل خاص ۴۷ هزار دلار خواهد بود.

منبع : خودرو بانک
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک