به گزارش ایران پلاک - امبورگینی چندی پیش با رونمایی از سوپراسپرت سیان (Sian)، آینده‌ای سریع‌تر از خودروهای هیبریدی را به نمایش گذاشت؛ این سوپراسپرت جدید نه تنها با توان ۸۱۹ اسب بخاری خود قدرتمندترین محصول کمپانی ایتالیایی محسوب می‌شود، بلکه با تیراژ تولید تنها ۶۳ دستگاه، یکی از نایاب‌ترین و منحصر به‌فردترین خودروها به شمار می‌رود.
اما لامبورگینی به تازگی با معرفی سیان رودستر پا را از این نیز فراتر گذاشته است. همان طور که از نامش پیداست، لامبورگینی سیان رودستر یک نسخه بدون سقف از سیان است، اما تمام ظرافت‌ها و جزئیات طراحی همتای کوپه‌ی خود را دارد. طراحی لامبورگینی سیان رودستر بر اساس کانسپت Terzo Millenio که زبان طراحی آینده کمپانی را نمایش می‌دهد، انجام شده است.
جزئیات طراحی بسیاری از جمله طراحی ۳ شاخه چراغ‌های جلو و ۳ بخشی چراغ‌های عقب بسیار زیبا و چشم نواز هستند؛ به علاوه مواردی مانند ورودی‌های هوای جانبی و باله عقب هیدرولیکی همه چیز را کمی خاص‌تر می‌کنند. در یک جمله بسیار ساده می‌توان لامبورگینی سیان رودستر جدید را نه تنها جدیدترین، بلکه زیباترین محصول کمپانی ایتالیایی که تاکنون ساخته شده است، دانست.
پیشرانه لامبورگینی سیان رودستر جدید ترکیبی از پیشرانه ۶.۵ لیتری V۱۲ لامبورگینی اونتادور SVJ و یک سیستم هیبریدی ۴۸ ولتی است. طبق اعلام کمپانی، نتیجه این ترکیب توان خروجی فوق‌العاده ۸۱۹ اسب بخاری است که سوپراسپرت هیبریدی ایتالیایی را قادر به ثبت شتاب صفر تا صد کیلومتر در ساعت ۲.۹ ثانیه‌ای و حداکثر سرعت ۳۵۰ کیلومتر در ساعتی می‌سازد.
اما نکته جالب در مورد لامبورگینی سیان رودستر این است که تیراژ تولیدش کم‌تر از یک‌سوم همتای کوپه بوده و تنها ۱۹ دستگاه از آن وارد خیابان‌ها خواهد شد. احتمالا شوکه کننده نخواهد بود که بگوییم تاکنون تمام این ۱۹ دستگاه به فروش رفته ‌است. لامبورگینی قیمت سیان رودستر را به صورت رسمی اعلام نکرده، اما با توجه به برچسب قیمتی ۳.۶ میلیون دلاری نسخه کوپه، ارزش این خودرو نیز احتمالا باید کمی بالاتر از همین مقدار باشد.

منبع : mashin۳
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک