به گزارش ایران پلاک - ولوو در بزرگ‌ترین فراخوان خودرو تاریخ خود، حدود ۲/۲ میلیون دستگاه را به دلیل مشکل کمربند ایمنی فراخواند که شامل مدل‌هایی از ولوو S۶۰ و XC۶۰ نیز می‌شود.
ولوو شهرت خود را در صنعت خودروسازی پیرامون اصل ایمنی بنا کرده است و همیشه اطمینان حاصل می‌کند که خودروهایش ایمن‌ترین وسایل نقلیه روی کره زمین هستند. طی دهه‌های گذشته اوضاع چنین بوده و نوآوری خودروساز سوئدی طی سالیان متمادی به‌طور پیوسته روی ایمنی خودرو متمرکز شده است.

یکی از بزرگ‌ترین نوآوری‌های ولوو، اختراع کمربند ایمنی سه نقطه‌ای در سال ۱۹۵۸ بود. این اختراع، به‌معنی واقعی کلمه شرایط را در دنیای خودرو تغییر داد. ولوو تخمین می‌زند که این نوع کمربند ایمنی، طی چهار دهه جان بیش از یک میلیون انسان را نجات داده است.
جالب است بدانید ولوو بزرگ‌ترین فراخوان خودرو خود را برای مشکلی اعلام کرده که تاکنون شهرت خود را بیش از هر چیزی روی آن بنا کرده است. بله، کمربند ایمنی چند مدل خودرو ولوو دچار مشکل هستند. براساس گزارش رویترز، این خودروساز اعلام کرد برای رفع مشکل کابل فولادی که کمربندهای جلو را به خودرو متصل می‌کند، حدود ۲/۲ میلیون دستگاه خودرو را در سراسر جهان فرا می‌خواند.
بااین‌حال، مسئله چندان جدی نیست. طبق اظهارات مسئولان ولوو در گزارش رویترز، کابل فولادی کمربند ایمنی ممکن است تحت شرایط خاص نادر و رفتارهای کاربر، با گذشت زمان دچار فرسودگی شود. این مشکل در نهایت می‌تواند باعث آسیب به کابل شود، درنتیجه عملکرد بازدارنده کمربند ایمنی کاهش می‌یابد.

با وجود تعداد زیاد خودروهای آسیب‌دیده فراخوانده شده در سراسر جهان، تاکنون هیچ‌گونه تصادف و صدماتی گزارش نشده است. طبق گزارش اتوموتیو نیوز، خودروهای آسیب‌دیده شامل ولوو S۶۰ ،S۶۰L ،S۶۰CC ،V۶۰ ،V۶۰CC ،XC۶۰ ،V۷۰ ،XC۷۰ ،S۸۰ و S۸۰L می‌شوند. مدل‌های تحت تأثیر از سال ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۹ ساخته شده‌اند.
اتوموتیو نیوز همچنین گزارش داده است که ۴۱۲،۰۰۰ دستگاه خودرو در کشور سوئد تحت تأثیر قرار گرفته‌اند، درحالی‌که حدود ۳۰۸،۰۰۰ دستگاه خودرو در این فهرست به ایالات متحده آمریکا تعلق دارند. تا به امروز هیچ کمپینی توسط NHTSA در رابطه با فراخوان خودرو ولوو منتشر نشده است؛ اما مسئولان ولوو گفتند که این کار را با دستورالعمل چگونگی حل مشکل به کمک فروشندگان محلی ولوو به مالکان خودروها اطلاع می‌دهد.

منبع : زومیت
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک