به گزارش ایران پلاک - ماه مارس ۲۰۱۹ بود که ولوو اعلام کرد از این پس تمامی محصولات جدید این شرکت شامل محدودیت سرعت ۱۸۰ کیلومتربرساعت خواهند شد. بنابراین حتی اگر سریع‌ترین و قوی‌ترین خودروهای ولوو یعنی محصولات برند پولستار را خریداری نمائید، بازهم قادر نخواهید بود از این محدوده فراتر حرکت کنید.
انگیزه ولوو برای این تصمیم کاهش تلفات جاده‌ای و کاهش خسارات مالی وارده به خودروهای ولوو در تصادفات است. شرکت سوئدی تصمیم دارد طی چند سال آینده تلفات ناشی از تصادف با خودروهای ولوو را به صفر برساند و خسارات مالی را نیز حداقل کند. با این حال توجه داشته باشید که محدودیت سرعت ۱۸۰ کیلومتربرساعت از حداکثر سرعت قابل دستیابی در بسیاری از کشورهای جهان بالاتر است. بنابراین عده‌ای اعتقاد دارند این کار ولوو چندان عاقلانه نیست.
مالین اخولم ، رئیس مرکز ایمنی ولوو اعتقاد دارد که سرعت ۱۸۰ کیلومتربرساعت به اندازه کافی عطش طرفداران سرعت را سیراب می‌کند و نیازی نیست تا محصولات ولوو به سرعت‌های بیشتری دست پیدا کنند. به گفته او در زمانه‌ای که همه خودروسازان از سرعت صحبت می‌کنند، ولوو تصمیم گرفته تا سرعت را بیشتر از همه جدی بگیرد و تغییراتی اساسسی در رفتار و نگرش رانندگان ایجاد کرده و تعادلی جدید بین آزادی عمل و ایمنی برقرار کند.
به گفته رییس مرکز ایمنی ولوو، بیست سال پیش رانندگی با سرعت‌های بالا چندان مفرح نبود چرا که در این سرعت خودروها دچار ناپایداری قابل توجهی می‌شدند. اکنون اتومبیل‌ها خارق‌العاده هستند و در هر سرعتی سواری یکسانی را ارائه می‌دهند. به همین علت نیازی نیست تا سرعت‌های بسیار بالا مورد تجربه رانندگان قرار گیرد، چرا که ایمنی امروزه در اولویت قرار دارد.

منبع : خودرو بانک
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک