به گزارش ایران پلاک - قوی‌ترین مدل اسپرت کلاس E مرسدس بنز برای ۲۰۲۱ معرفی شد. این خودرو تمام‌چرخ متحرک از پیشرانه‌ی چهارلیتری V۸ با قدرت ۶۰۳ اسب‌بخار و گشتاور ۸۵۰ نیوتن‌متر بهره می‌برد.
مرسدس بنز مدتی پیش فیس‌لیفت جدید خودروهای کلاس E را رونمایی کرد که از ظاهر به‌روز‌شده و فناوری‌های جدیدتر بهره می‌برد و در مدل‌های سدان، استیشن‌واگن، کوپه، روباز و حتی کراس‌اور عرضه می‌شود. مدل اسپرت E۵۳ AMG نیز با ۴۲۹ اسب‌بخار قدرت و ۵۲۰ نیوتن‌متر گشتاور پیش‌تر رونمایی شد. اکنون، قدرتمند‌ترین خودرو اسپرت کلاس E با کد E۶۳ S AMG و در دو مدل سدان و استیشن معرفی شده است.
مدل E۶۳ S AMG تغییرات ظاهری بیشتری درمقایسه‌با E۵۳ تجربه کرده است. ورودی‌های هوا در اطراف جلوپنجره بزرگ‌تر شده و کانال باریک طولی نیز میان جلو‌پنجره و ورودی هوای پایین قرار گرفته است. در قسمت پشت، اسپویلری کوچک تعبیه شده و خروجی‌های چهارتایی اگزوز با شکل مربعی دیده می‌شود؛ درحالی‌که خروجی‌های اگزوز E۵۳ دایره‌ای است.

سایر تغییرات ظاهری مانند مدل‌های جدید کلاس E است که جلو‌پنجره، هدلایت‌های جدید، ظاهر شکیل‌تر عقب و چراغ‌های متفاوت را شامل می‌شود. مدل E۶۳ S AMG از رینگ‌های جدید‌تر ۲۰ اینچی با طرح پنج‌پره‌ای دوگانه بهره می‌برد. همچنین، سه نوع رنگ اضافی ویژه با تریم خاکستری و نقره‌ای و آبی برای این خودرو عرضه می‌شود.
داخل خودرو همانند E۵۳ جدید، از به‌روز‌ترین سامانه‌ی اطلاعات MBUX مرسدس استفاده شده است. آرایش داخل E۶۳ تفاوتی با مدل E۵۳ ندارد؛ اما از فرمان متفاوتی بهره می‌برد. فرمان خودرو در حالت استاندارد از گرم‌کن بهره می‌برد و با تریم‌های چرمی یا میکروفیبر دینامیکا یا ترکیبی می‌توان آن را سفارش داد. همچنین، کلید‌های متعددی روی فرمان تعبیه‌ شده که برنامه‌های رانندگی مختلف ازجمله کروز‌کنترل را فعال می‌کند.
زیر کاپوت E۶۳ درمقایسه‌با سال گذشته تغییری نکرده است. این خودرو AMG از پیشرانه‌ی چهارلیتری V۸ تویین‌توربو با قدرت ۶۰۳ اسب‌بخار و گشتاور ۸۵۰ نیوتن‌متر بهره می‌برد و جعبه‌دنده‌ی نُه‌سرعته AMG نیز قدرت را به هر چهارچرخ خودرو منتقل می‌کند. درنتیجه، صفر‌ تا صد کیلومتر‌بر‌ساعت مدل سدان و استیشن به‌ترتیب ۳/۳ و ۳/۴ ثانیه است.

منبع : زومیت
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک