گروه بین الملل: ایالت کلورادوی امریکا تلاش دارد از طریق ارائه یارانه های سخاوتمندانه دولتی میزان خرید خودروهای الکتریکی را افزایش دهد.
به گزارش خبرخودرو، یارانه های دولتی و معافیت های مالیاتی همواره عاملی مهم در افزایش تقاضای خودروهای الکتریکی که عموما قیمت بالایی دارند، بوده است. ایالت کلورادو قدمی بزرگ را در این زمینه برداشته و تصمیم گرفته که از ماه می به خودروهای دارای سوخت جایگزین یارانه پرداخت کند.
طبق قانون جدید این ایالت خودروهای الکتریکی می توانند به هنگام خرید تا سقف 5 هزار دلار از یارانه دولتی برخوردار شوند. البته پیش از این معافیت های مالیاتی خریداران این دست وسایل نقلیه می شد که به دلیل دشوار بودن فرمول محاسبه تصمیم بر این شد که تغییراتی در این زمینه صورت پذیرد. بر طبق تغییرات جدید مشتریان می توانند در حین خرید از کمک های دولتی استفاده کرده و خودروهای ارزان را خریداری کنند.
البته این یارانه ها در کنار کاهش 7500 دلاری مالیات فدرال قرار گرفته و در کل بیش از 12500 دلار از قیمت یک خودرو را در بر می گیرد. با این حساب کلورادو بهشت خریداران خودروهای سبز خواهد بود و گمان می رود که بتواند حجم قابل توجهی از مشتریان را به بازار بکشاند.
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک