به گزارش ایران پلاک - رالف برندشتتر با ارتقای مقام به‌عنوان مدیرعامل جدید برند فولکس‌واگن انتخاب شد تا هربرت دیس تمرکز بیشتری روی مدیریت گروه خودروسازی فولکس‌واگن داشته باشد.
رالف برندشتتر (Ralf Brandstätter) با ارتقای مقام به‌عنوان مدیرعامل جدید برند فولکس‌واگن انتخاب شد؛ برندشتتر قبلا به‌عنوان مدیر ارشد عملیاتی این برند انجام وظیفه می‌کرد. او عهده‌دار مسئولیت قبلی هربرت دیس خواهد شد که هم‌اکنون مدیرعامل هر دو برند فولکس‌واگن و گروه خودروسازی فولکس‌واگن به‌عنوان یک کل است. این تغییر در تاریخ یک ژوئیه امسال اعمال می‌شود. هیئت مدیره فولکس‌واگن، تغییر مدیرعامل برند را به این دلیل اجرایی می‌کند که اجازه می‌دهد هربرت دیس به‌جای تقسیم انرژی خود بین دو مسئولیت، تمرکز بیشتری بر اداره کسب‌وکار و تجارت گروه خودروسازی فولکس‌واگن داشته باشد.

هربرت دیس درباره‌ی ارتقای برندشتتر به مدیرعاملی این برند گفت:

رالف برندشتتر یکی از باتجربه‌ترین مدیران این شرکت است. او طی دو سال گذشته تجربه‌ی موفقیت‌‌آمیزی در رهبری فولکس‌واگن به‌عنوان مدیر ارشد عملیاتی داشته و نقش اساسی در شکل‌دهی به تغییر و تحول این برند داشته است. بنابراین، من بسیار خوشحالم که رالف برندشتتر در پی تصمیم‌گیری‌های استراتژیک و گسترده در چند سال گذشته، توسعه‌ی این برند را به‌عنوان مدیرعامل پیش خواهد برد.
برندشتتر از سال ۱۹۹۳ در فولکس‌واگن فعالیت می‌کند. او در سال ۱۹۹۸ مدیریت بخش تأمین فلزات برای قطعات شاسی و پیشرانه را بر عهده داشت و بعداً در سال ۲۰۰۵ به‌عنوان مدیر همین بخش در برند سئات انتخاب شد. او از ماه اوت سال ۲۰۱۸ به‌عنوان مدیر ارشد عملیات برند فولکس‌واگن فعالیت کرده است.
گزارش قبلی نشان می‌داد که هیئت مدیره فولکس‌واگن قصد دارد اولیور بلوم، مدیرعامل شرکت پورشه را به‌عنوان مدیر جدید برند فولکس‌واگن معرفی کند. در پی این تغییر، برنارد مایر که هم‌اکنون مدیریت برند اشکودا را بر عهده دارد، می‌توانست سکان فرماندهی پورشه را به دست بگیرد.

تغییر اخیر در سطح بالای مدیریتی فولکس‌واگن به دلیل برخی مشکلات در اروپا رخ می‌دهد. این شرکت به دلیل مشکلی که در رابطه با عملکرد نرم‌افزار تماس اضطراری (یک ویژگی اجباری خودروها در اروپا) داشت، مجبور شد جلوی تحویل مدل جدید گلف را بگیرد. این مشکل در حدود ۱۵،۰۰۰ دستگاه خودرو که خودروساز آلمانی قبلا به مشتریان تحویل داده بود، وجود داشت.

همچنین شایعاتی درباره مشکلات موجود در مجموعه‌ نرم‌افزاری در خودروی برقی ID.۳ این شرکت وجود دارد. ماهیت دقیق این مشکل هنوز مشخص نیست، اما ظاهراً عناصر درون سیستم قادر به برقراری ارتباط درست نیستند. طبق گزارش‌ها، بیش از ۱۰،۰۰۰ تکنسین در فولکس‌واگن برای حل این مشکل تلاش می‌کنند.

منبع : زومیت
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک