به گزارش اخبار خودرو ،سعید تفضلی، معاون صادرات گروه صنعتی ایران خودرو ضمن اعلام این خبر افزود: ایران خودرو دومین محموله از قطعات برای تولید نزدیک به ۹۰ دستگاه از محصولات جدید خود را در هفته جاری به سایت سیامکو در این کشور ارسال خواهد کرد.
وی با اشاره به این که چندی پیش اولین محموله ایران خودرو برای تولید ۱۰۰ دستگاه سمند به سوریه ارسال و در این سایت تولید شد، خاطر نشان کرد: در حال حاضر تولید محصولات جدید ایران خودرو و ارسال محموله دوم در دستور کار قرار گرفته است.
تفضلی در ادامه گفت: بر اساس برنامه ریزی های انجام گرفته، قرار است که طی سال جاری در سایت سیامکو حدود یک هزار دستگاه از محصولات جدید ایران خودرو به تولید رسیده و وارد بازار این کشور شوند.
معاون صادرات گروه صنعتی ایران خودرو، استراتژی این گروه صنعتی برای تنوع محصول در بازار سوریه را، یکی از اهداف صادراتی ایران خودرو در این کشور برشمرد و گفت: برای سال آینده نیز تولید ۲ هزار دستگاه از محصولات ایران خودرو در سایت سیامکو برنامه ریزی شده است.
گروه صنعتی ایران خودرو اخیرا حدود ۱۰۰ دستگاه خودرو به سوریه صادر کرده و با شریک سوری خود توافق کرده است که محصولات جدید از جمله سورن، رانا و حتی دنا وارد خط تولید شوند.
سیامکو، بزرگترین سایت تولیدی ایران خودرو در خارج از کشوراست که انواع سمند با نام «شام» را تولید می کرد.
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک