به گزارش ایران پلاک - ام جی RX۵ یا رووی RX۵، یک کراس‌اوور متوسط زیبا و کاربردی است که توسط سایک موتور و زیرمجموعه انگلیسی آن یعنی ام جی به بازار معرفی شد. این خودرو حضور کمرنگی نیز در کشورمان داشت و برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته پیرامون تولید آن به نتیجه نرسید. با این وجود ام جی RX۵ در بازار کشورهای در حال توسعه به دلیل ارائه قیمت مقرون به صرفه در کنار عملکرد قابل قبول و امکانات مناسب، توانست به فروش قابل توجهی دست یابد.
این خودرو رقیب ارزان‌تر محصولاتی همچون فولکس واگن تیگوان، رنو کولئوس یا تویوتا RAV۴‌ است .و سعی دارد تا سهمی از بازار پررونق کراس‌اوورها متوسط را به خود اختصاص دهد. حال و پس از مدت کوتاهی از عرضه نخستین نسل ام جی RX۵، به نظر می‌رسد سایک و ام جی در حال آماده شدن برای عرضه نسل جدید این خودرو هستند.
رووی یکی از زیرمجموعه‌های سایک موتور است و به طور معمول محصولات این شرکت و ام جی مشترک هستند. به تازگی این شرکت تصاویری را از محصول جدید خود با نام رووی RX۵‌ پلاس منتشر کرده که به نظر می‌رسد نسل آتی ام جی RX۵ نیز شبیه به این خودرو خواهد بود. رووی RX۵‌ پلاس شباهت انکارناپذیری به فولکس واگن تیگوان دارد که علت آن استخدام طراح سابق فولکس واگن توسط رووی است.
رووی RX۵‌ پلاس یک جلوپنجره مشبک بزرگ دارد که حاکی از هم‌قدم بودن این خودروساز با دیگر فعالان بازار جهانی دارد. یک نوار باریک زرد رنگ نیز دو چراغ جلو خودرو را به هم متصل می‌کند که جلوه جالبی را به رووی RX۵‌ پلاس بخشیده است. رینگ‌های ۱۸ اینچی آلیاژی، سیستم‌های ترمز و ایمنی مرسوم، سیستم سرگرمی مجهز به نمایشگر ۱۰.۴ اینچی به همراه دوربین‌های و سنسورهای مختلف‌، بخشی از امکانات این خودرو مجهز را تشکیل می‌دهند.
برای قسمت قوای فنی رووی RX۵‌ پلاس، از دو پیشرانه جدید استفاده خواهد شد. موتور نخست ۱.۵ لیتر حجم داشته و با استفاده از توربوشارژر خود می‌تواند حداکثر ۱۶۹ اسب بخار قدرت ارائه دهد. موتور دوم نیز دو لیتری بوده و حداکثر ۲۲۰ اسب‌بخار قدرت تولید خواهد کرد. جعبه دنده‌های قابل انتخاب نیز شش سرعته دستی و شش سرعته اتوماتیک دوکلاچه هستند. قیمت اعلام شده برای رووی RX۵‌ پلاس ۹۸۸۰۰ یوان اعلام شده و بزودی فروش آن در نمایندگی‌های رووی آغاز خواهد شد.

منبع : خودرو بانک
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک