به گزارش ایران پلاک - بی‌ام‌و پلاگین هیبرید ۳۳۰e مدل ۲۰۲۱ در مقایسه با ۳۳۰i تنها ۳۸۰۰ دلار قیمت بیشتری دارد.

بی‌ام‌و برای سال ۲۰۲۱ مدل جدید پلاگین هیبرید از سری ۳ را با پیشرانه ۴ سیلندر وارد بازار ایالات متحده می‌کند. مشتریان آمریکایی می‌توانند سری ۳ پلاگین هیبریدی را در دو مدل ۳۳۰e و ۳۳۰e xDrive خریداری کنند. قیمت پایه مدل نخست ۴۴ هزار و ۵۵۰ دلار و قیمت پایه مدل دوم نیز ۴۶ هزار و ۵۵۰ دلار است. به این مبلغ باید ۹۹۵ دلار هزینه تحویل خودرو را نیز اضافه کرد. این قیمت گذاری، مدل ۳۳۰e را در جایگاهی مابین مدل ۲۵۵ اسب بخاری ۳۳۰i با قیمت ۴۰ هزار و ۷۵۰ دلار و مدل ۳۸۲ اسب بخاری M۳۴۰i با قیمت ۵۴ هزار دلار قرار می‌دهد.
هر دو نسخه‌ی بی‌ام‌و ۳۳۰e از پیشرانه مشابه هم استفاده می‌کنند. این پیشرانه هیبریدی از یک موتور بنزینی توربو ۴ سیلندر ۲ لیتری سری TwinPower Turbo با قدرت ۱۸۱ اسب بخار و یک موتور الکتریکی با قدرت ۱۰۷ اسب بخار تشکیل شده است. باتری مورد استفاده در این خودرو از نوع لیتیوم یونی ۳۴ آمپر ساعتی بوده و ۱۲ کیلووات ساعت ظرفیت دارد. بی‌ام‌و در ۳۳۰e از یک جعبه دنده خودکار ۸ سرعته استپ‌ترونیک استفاده کرده است.
مجموع قدرت سری ۳ پلاگین هیبرید به ۲۸۸ اسب بخار و گشتاور آن با استفاده از سیستم XtraBoost به ۴۲۰ نیوتن‌متر می‌رسد. در هنگامی که خودرو در حالت رانندگی اسپرت قرار داشته باشد سیستم XtraBoost می‌تواند برای مدت ۱۰ ثانیه ۴۰ اسب بخار قدرت بیشتر را نیز برای موتور فراهم کند. این قابلیت جدید زمانی که راننده پای خود را تا انتها روی پدال گاز قرار می‌دهد فعال می‌شود.
از آنجایی که در مورد یک خودروی پلاگین هیبرید صحبت می‌کنیم مصرف سوخت نیز اهمیت زیادی دارد و بر همین اساس آژانس حفاظت محیط زیست آمریکا مصرف سوخت مدل دیفرانسیل عقب را ۳/۱ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر و مصرف سوخت مدل دو دیفرانسیل را نیز ۳/۵ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر اعلام کرده است. ظرفیت پیمایش تمام برقی این دو خودرو بی‌ام‌و نیز به ترتیب ۵۳/۴ و ۳۲/۲ کیلومتر برای مدل ۳۳۰e و ۳۳۰e xDrive است.

بی‌ام‌و سری ۳ پلاگین هیبرید در حالت vhkkn'd هیبرید می‌تواند به حداکثر سرعت ۱۰۹ کیلومتر بر ساعت دست پیدا کند که در مقایسه با مدل قبلی ۳۱ کیلومتربرساعت افزایش پیدا کرده است. در حالت تمام برقی نیز حداکثر سرعت این خودرو ۱۴۰ کیلومتر بر ساعت است. این عدد برای مدل قبلی این خودرو ۱۲۱ کیلومتر بر ساعت بود.

بی‌ام‌و ۳۳۰e می‌تواند سرعت خود را در ۵/۶ ثانیه از حالت سکون به ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برساند. این عدد برای مدل دودیفرانسیل ۵/۷ ثانیه است. به دلیل وجود تایرهای چهار فصل روی خودروها، حداکثر سرعت هر دو مدل نیز به صورت الکترونیکی به ۲۰۹ کیلومتر بر ساعت محدود شده است. در صورتی که مشتریان، تایرهای عملکرد بالا را برای خودرو سفارش دهند، حداکثر سرعت محدود شده‌ی مدل ۳۳۰e به ۲۲۸ کیلومتر بر ساعت و مدل ۳۳۰e xDrive نیز به ۲۲۵ کیلومتر بر ساعت افزایش پیدا می‌کند.

منبع : زومیت
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک