به گزارش ایران پلاک - شرکت خودروسازی فلینو به‌زودی اولین محصول خود را با نام cB۷R همراه پیشرانه ۷۰۰ اسب‌بخار رونمایی می‌کند. ساخت این محصول بیش از ۷ سال طول کشیده است.
دفتر اصلی شرکت فلینو، در مونترال کانادا است. این مجموعه توسط آنتونیو بِسِت (Antoine Bessette) راننده حرفه‌ای اهل کانادا در سال ۲۰۰۸ بنیان نهاده شد. طراحی اولین محصول شرکت فلینو با نام cB۷ نیز توسط آنتونیو بِسِت به پایان رسید؛ اما معرفی محصول نهایی هنوز انجام نشده است. این خودرو احتمالا در ولنتاین ۲۰۲۰ مصادف با ۲۵ بهمن‌ماه ۱۳۹۸ رونمایی خواهد شد.
فلینو cB۷R قرار است با پیشرانه‌ی V۸ عرضه شود تا قدرت ۷۰۰ اسب‌بخار و سرعت‌گیری صفر تا ۱۰۰ کیلومتربرساعت در زمان کمتر از ۳ ثانیه داشته باشد. نسخه‌ اولیه از cB۷ که در سال ۲۰۱۴ رونمایی شد، مجهز به پیشرانه تنفس طبیعی ۵۲۵ اسب‌بخار با حجم ۶.۲ لیتری V۸ بود. با این شرایط، احتمالا فلینو سراغ موتور ساخت دوج رفته که از نوع همی ۶/۲ لیتری V۸ مجهز به سوپرشارژر است. چنین پیشرانه‌ای روی دوج چارجر SRT هل‌کت وجود دارد و ۷۱۷ اسب‌بخار قدرت با ۸۹۰ نیوتن‌متر گشتاور تولید می‌کند.
هدف از ساخت cB۷R، ارائه‌ی یک سوپراسپرت قدرتمند مناسب رانندگی در پیست و جاده‌های عمومی است. به همین دلیل، بخش اصلی بدنه و کابین و صندلی‌ها، از قطعات فیبرکربن ساخته خواهد شد. این خودروی ۲ نفره، از کمربند ایمنی ۶ نقطه‌ای (دارای ۶ قسمت مستقل که در میانه‌های بدن هر سرنشین متصل می‌شوند) و صندلی‌های اسپرت با پهنای قابل‌توجه برای احاطه‌ی بالاتنه‌ی سرنشینان استفاده می‌کند تا حس یک محصول اسپرت و مسابقه‌ای را تداعی کند.
مسلما خرید یک سوپراسپرت قدرتمند مثل cB۷R نیازمند پرداخت مبالغی فراتر از خودروهای خانوادگی است. نخستین محصول فلینو با آستانه قیمتی در حدود ۲۷۲ هزار دلار فروخته خواهد شد و تیراژ تولید محدود به ۱۰ دستگاه خواهد داشت.

منبع : زومیت
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک