به گزارش ایران پلاک - شرکت فرانسوی الپین از مدل اسپرت و مفهومی A۱۱۰ SportsX رونمایی کرد. ارتفاع این خودرو افزایش پیدا کرده و بدنه‌ی پهن‌تری در مقایسه با مدل A۱۱۰ دارد.
اولین‌بار در سال ۲۰۱۵ بود که شایعه‌ای مبنی بر تولید یک خودروی شاسی‌بلند توسط الپین منتشر شد. درحالی‌که بسیاری پیش‌بینی می‌کردند این خودرو رقیبی برای پورشه ماکان باشد، حالا مشخص شده که چنین چیزی درست نیست و الپین خودرویی کاملا متفاوت را رونمایی کرده است. خودروی جدید الپین A۱۱۰ SportX نام دارد و توسط بخش طراحی و مهندسی این شرکت برای نمایش در فستیوال بین‌المللی اتومبیل (FAI) در پاریس ساخته شده است. در طراحی این مدل مفهومی از خودروی الپین A۱۱۰ الهام گرفته شده که در سال ۱۹۷۳ و در رالی مونت کارلو توانست به قهرمانی برسد.
محصول جدید الپین هر آنچه از رقیب فرانسوی پورشه کیمن انتظار دارید را با خود به‌همراه دارد که باید به آن‌ها تجهیزات خودروهای شاسی‌بلند و حتی چوب‌های اسکی روی سقف را نیز اضافه کرد. سیستم تعلیق این خودرو بهینه‌سازی شده تا ارتفاع خودرو ۶۰ میلی‌متر افزایش پیدا کند. در بخش بدنه نیز گلگیرهای جدید برای A۱۱۰ SportX طراحی شده‌اند که پهنای بیشتری دارند و عرض خودرو را به میزان قابل‌توجه ۸۰ میلی‌متر افزایش داده‌اند. این گلگیرها ظاهر الپین را بسیار عضلانی نشان می‌دهند.

مدل مفهومی A۱۱۰ SportsX براساس نسخه A۱۱۰ Pure شکل گرفته‌ است و تنها ۱۰۹۸ کیلوگرم وزن دارد. به‌جز سیستم تعلیق تغییریافته، تفاوت فنی دیگری بین مدل کوپه و مدل مفهومی شاسی‌بلند الپین وجود ندارد.

الپین A۱۱۰ SportX حتی خودرویی دو دیفرانسیل هم نیست و نیروی موتور آن تنها به چرخ‌های عقب انتقال پیدا می‌کند. همانند سایر خودروهای اسپرت الپین، مدل A۱۱۰ SportX نیز به جعبه‌دنده‌ی ۷ سرعته‌ی دوکلاچ ساخت شرکت Getrag مجهز است. نیروی مورد نیاز این خودرو توسط پیشرانه‌ی ۱.۸ لیتری توربوشارژ تأمین می‌شود که ۲۴۸ اسب‌بخار قدرت و ۳۲۰ نیوتن‌متر قدرت دارد. اطلاعاتی در مورد عملکرد فنی این مدل در دست نیست ولی نسخه Pure می‌تواند در ۴/۵ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت دست پیدا کند و حداکثر سرعت آن به ۲۵۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد.

منبع : زومیت
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک