به گزارش ایران پلاک به نقل از اخبار خودرو ، در واقع آلمانی ها در چند مورد در گذشته نیز دست به تولید محصول در این کلاس زده اند که البته هیچ یک به تولید انبوه نرسیده. در ادامه با چند نمونه مشهورتر آشنا می‌شویم.
مرسدس ۱۷۰V فلتبد
اولین تلاش مرسدس برای تولید پیکاپ مربوط به سالهای دور می‌شود که قصد داشت بر اساس اتومبیل ۱۷۰V یک پیکاپ تولید کند. مدل ۱۷۰ در دوران جنگ جهانی دوم را می‌توان معادل کلاس E فعلی دانست. اما با پایان یافتن جنگ جهانی فلتبد اولین محصولی بود که مرسدس کار بر روی آن را متوقف کرد.
مرسدس G کلاس / G63 AMG 6×۶
مرسدس کلاس G برای پاسخ به نیاز کسانی که دنبال آفرودی با قابلیت های لندروور اما امکانات رفاهی بیشتر بودند تولید کرد. این کلاس پتانسیل بالایی برای تبدیل شدن به یک پیکاپ داشت. مدل ۴×۴ پیکاپ کلاس G در سال ۱۹۷۹ به تعداد محدودی تولید شد و اکنون جزو اتومبیل های کلاسیک گرانقیمت محسوب می‌شود.
اما چند دهه بعد و در سال ۲۰۱۳ مرسدس بر اساس مدل G63 AMG دست به تولید یک هیولای ۶×۶ زد. این اتومبیل ۶ چرخ متحرک با اتکا به یک موتور پرقدرت سمبل نهایت یک آفرود همه جا رو بود. باد چرخ های عظیم آن با فشار یک دکمه خالی شده و مجددا پر می‌گشت.
مرسدس W115 پیکاپ
این خودرو برای مدت خیلی کوتاهی در آرژانتین تولید شد و اکنون یکی از زیباترین و هنری ترین پیکاپ های تاریخ است. نسخه پیکاپ یکی از لوکس ترین سدان های دهه هفتاد با نام لاپیکاپ نیز شناخته شده و به موتور دیزلی مجهز بود.
اتومبیل تحقیقاتی مرسدس واریو
واریو یک کانسپت تحقیقاتی بود که بر مبنای کلاس C در سال ۱۹۹۵ تولید شد و از چندین بدنه فیبرکربنی برخوردار بود. در کنار نمونه های کوپه، کابریولت و استیشن واگن یک نسخه پیکاپ نیز برای آن طراحی شده بود. تغییر هرکدام از این اتاق ها در ۱۵ دقیقه انجام می‌شد. این اتومبیل مجهز به یک مانیتور تمام رنگی بود که در آن زمان بسیار پیشرفته محسوب می‌شد.
مرسدس ویانو اکتیویتی
همانند واریو این طرح نیز یک کانسپت تحقیقاتی بود که روی ون ویانو پیاده شد. فضای بار این پیکاپ حالتی کشویی و انعطاف پذیر داشت و می‌توانست از ۴٫۹۹ به ۵٫۷ متر افزایش یابد. ویژگی های ظاهری این کانسپت پنل نقره ای رنگ جانبی و رینگ های بزرگ آلیاژی آن بودند
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک