به گزارش ایران پلاک به نقل از اخبار خودرو ، تویوتا کمری اکنون یکی از اعضای شناخته شده سدان های خانوادگی است. یک خودرو با طراحی مناسب، قابل اعتماد، قیمت منطقی که وظایف خود را به خوبی انجام می‌دهد. بی جهت نیست که این سدان ژاپنی محبوب ترین خودرو بین خانواده های آمریکایی بوده و ۱۴ سال پیاپی عنوان پرفروش ترین اتومبیل آمریکا را از آن خود کرده است.
کمری بیشتر به عنوان یک سدان اقتصادی برای مصارف روزمره شناخته شده و برای این کار پیشرانه پایه ۲٫۵ لیتری ۴ سیلندر آن کاملا کافی است. اما کمری سوارانی هم هستند که به دنبال قدرت بیشتر می‌گردند و تویوتا برای آنها پیشرانه ۳٫۵ لیتری V6 و تویوتا کمری XSE را پیشنهاد می‌دهد.
به جز نسخه لوکس کمری XLE، XSE تنها کمری است که به موتور ۶ سیلندر مجهز شده است. قیمت پایه آن از ۳۲۳۲۵ دلار شروع می‌شود که نسبت به مدل ۲٫۵ لیتری همین تیپ ۵۰۶۰ دلار گران تر است. علاوه بر موتور V6 در XSE شاهد استارت دکمه ای، چراغ های LED، سانروف برقی، صندلی های برقی و گرمکن دار، تهویه مطبوع دوگانه و مانیتور لمسی ۷ اینچی هستیم.
مدلی که در اینجا مورد آزمایش قرار گرفته است با اضافه شدن چند پکیج فناوری و رفاهی قیمتی معادل ۳۴۱۹۵ دلار دارد. این پکیج ها شامل ترمز اضطراری خودکار، چراغ هایی با روشنایی بالاتر، کروز کنترل تطبیقی و هشدار حرکت بین خطوط به قیمت ۷۵۰ دلار؛ و همچنین سیستم ناوبری ماهواره ای (۷۱۰ دلار) و رصد نقاط کور و ترافیک پشت خودرو (۵۰۰ دلار) می‌باشد.
با وجودی اینکه کمری XSE به ۲۶۸ اسب بخار قدرت و ۲۴۸ فوت پوند گشتاور مسلح شده است باز هم نسبت به رقبایی مانند فورد، هوندا و فولکس در رتبه پایین تری قرار دارد. ما برای تویوتا کمری XSE V6 مدل ۲۰۱۵ شتاب صفر تا صدی معادل ۵٫۸ ثانیه ثبت کردیم که با هوندا آکورد V6 برابر بوده و یک دهم ثانیه بیشتر از فولکس پاسات V6 بود. هر سه این خودروها به موتور تنفس طبیعی و آرایش چهار چرخ متحرک مجهز بودند اما در نسخه ۲۰۱۷ XSE این شتاب به ۶٫۱ ثانیه رسیده است! شاید هنوز سریع باشد اما یک ثانیه کامل کند تر فورد فیوژن ۳۲۵ اسب بخاری تویین توربو است.
درحالی که تویوتا کمری نشان داده سریع تر عضو خانواده سدان ها نیست اما برای رانندگی در شرایط واقعی کاملا ایده آل می‌باشد. به لطف وزن کم این خودرو که به عنوان مثال ۶۵۰ پوند کمتر از فورد فیوژن است و گیربکس نرم ۶ دنده اتوماتیک، کمری XSE ظرف ۳٫۹ ثانیه از سرعت ۵۰ به ۷۰ مایل در ساعت می‌رسد که ۰٫۳ ثانیه سریع تر از آکورد و ۰٫۱ ثانیه سریع تر از پاسات است.
اما نکته مهمتر از قدرت و شتاب در این روزها مصرف سوخت می‌باشد. مصرف کمری در شهر ۱۱٫۲ و در جاده ۷٫۸ لیتر در صد کیلومتر و بطور ترکیبی ۹٫۴ لیتر در صد کیلومتر است. طبق استانداردهای EPA (آژانس حفاظت از محیط زیست آمریکا) کمری در ۳۲۵ کیلومتر مسیر آزمایش ما با سرعت ۱۲۰ کیلومتر در ساعت مصرفی معادل ۶٫۷ لیتر در صد کیلومتر داشت.
این یک مزیت فوق العاده برای کمری ۶ سیلندر ماست و البته در این مسیر تایرهای ۴ فصل بریجستون نیز به کاهش مصرف سوخت کمک کرده اند. به علاوه این تایرها چسبندگی خوبی نیز به جاده داشته و در پیچ ها شتاب جانبی g 0.79 را ثبت نموده اند که رقم قابل توجهی برای یک سدان است.
همچنین تایرهای مذکور در کنار رینگ های ۱۰ پره ۱۸ اینچی ظاهری اسپرت نیز به کمری داده اند. خط ترمز کمری از سرعت ۷۰ مایل در ساعت با این لاستیک ها ۱۸۹ فوت است که نشان از ترمزهای ضعیف تر نسبت به رقبای جدی اش دارد و این رقم با تویوتا فوررانر با وزنی به مراتب بیشتر قابل قیاس است. البته در آزمون مجدد کمری توانست رقم ۱۷۸ فوت را نیز ثبت کند.
فضای داخلی کمری از دیگر نقاط قوت این تویوتای پرفروش محسوب می‌شود. دید نسبت به اطراف و جلو از داخل کابین بسیار عالی است و فرمان سه پره کمری و نحوه چیدمان داشبورد و کنسول نیز از طراحی ارگونومیکی برخوردار است.
فضاهای ذخیره در داخل کابین به تعداد کافی و حجم مناسب بوده و استفاده از سیستم مولتی مدیای آن کاملا ساده است. در داخل کابین از سر و صدای بیرون خبری نیست و در پشت فرمان دو پدال دستی برای تعویض دنده وجود دارد. از نظر فضای داخل اتاق هم باید کمری را یکی از جادارترین سدان های این کلاس دانست.
در کل باید گفت کمری XSE V6 توسط مجموعه ای از گزینه های جذاب و وسوسه کننده احاطه شده است. با این وجود ما باز هم توصیه می‌کنیم اگر به دنبال اتومبیلی اقتصادی هستید که نیازهای روزمره شما را رفع کند مدل چهار سیلندر به صرفه تر است.
منبع : caranddriver
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک