به گزارش ایران پلاک به نقل از اخبار خودرو ، شرکت میشلن هر ساله با گرد هم آوردن طراحان آماتور و نیمه حرفه ای خودرو و دانشجویان این رشته اقدام به برگزاری مسابقه طراحی می‌نماید. موضوع مسابقه امسال طراحی اتومبیل مسابقات لمانز در سال ۲۰۳۰ بود و اکنون ۳ طرح اول از بین ۲۰ طرح برگزیده نهایی انتخاب شده و به نمایش درآمده اند.
مسابقات ۲۴ ساعته لمانز یکی از سخت ترین مسابقات اتومبیلرانی جهان بوده و خودروهای شرکت کننده در این رقابت باید در بالاترین سطح استقامت و تحمل فشار باشند. به همین جهت همواره پیشرفته ترین فناوری ها در این اتومبیل ها مورد استفاده قرار گرفته و به عنوان مثال صنعت اتومبیل های هیبریدی بخش زیادی از پیشرفت خود را مدیون این خودروهای مسابقه ای است.
در این مسابقه میشلن از شرکت کنندگان خواسته تا طرح های خود را با دید آینده نگرانه و در عین حال همچنان قابل تولید و ساخت ارائه دهند. امسال بیش از ۱۶۰۰ طرح برای این مسابقه ارسال شد که فقط یکی از آنها برنده نهایی خواهد بود. یک تیم متشکل از طراحان شرکت های بزرگی مانند بی ام و، فورد، هوندا، جنرال موتورز و پژو سیتروئن در مرحله اول ۲۰ طرح برتر را از بین ۱۶۰۰ طرح مذکور انتخاب کردند و سپس به انتخاب طرح های اول تا سوم پرداختند.
مقام سوم : سیرزو C1
کورت اسکانلان طراح این خودرو یک طرح باریک و مینی مالیستی ارائه کرده که امواج هوا را به راحتی بشکافد. بدنه این طرح از پلیمر بوده و از نیروی الکتریکی قدرت می‌گیرد. اسکانلان می‌گوید طراحی این خودرو به گونه ای است که سرعت آن در پیچ ها افزایش یافته و به لطف مصرف پایین انرژی زمان تلف شده در پیت استاپ کاهش یابد.
مقام دوم : بنتلی ۹
دانیال بکلار پریرا طراح پرتغالی طرحی مربوط به کمپانی بنتلی را در سال ۲۰۳۰ را ارائه کرده است. ویژگی بارز این طرح سیستم انتقال قدرت آن می‌باشد که شامل باتری ها و موتورهایی است که مستقیم در پشت چرخ قرار گرفته اند و این موجب می‌شود اولا تعویض باتری و چرخ سریع تر انجام شود و دوما انرژی کمتری طی مسیر به هدر رود. نکته جالب دیگر ظاهر این اتومبیل می‌باشد که از اتومبیل های مسابقه ای بنتلی در دهه ۲۰ میلادی الهام گرفته است.
مقام اول : اینفینیتی لمانز ۲۰۳۰
و اما برنده نهایی این مسابقه کسی نیست جز یک طراح جوان چینی که در آکادمی طراحی تیانجین تحصیل کرده و اکنون در مرکز طراحی ولوو در شانگهای مشغول به کار شده است. وی خودرویی طراحی کرده که به فناوری خودران مجهز بوده و در ساعت شبانه مسابقه خود هدایتش را به عهده می‌گیرد. وی در مورد طرحش گفته است این فقط یک طرح هیجان انگیز نیست بلکه نکات ایمنی و کاربردی نیز در آن کاملا رعایت شده است.
منبع : autoexpress
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک