به گزارش ایران پلاک - بازار ایالات متحده و استرالیا محل پررونقی برای فروش پیکاپ‌ است. شرکت‌های آمریکایی و ژاپنی حضور گسترده‌ای در کشورهای فوق دارند و خودروهایی همچون تویوتا هایلوکس یا فورد رنجر در بازار استرالیا و آمریکا بسیار پرطرفدار هستند. این استقبال گسترده هر شرکتی را به تکاپو وا میدارد تا سهمی از این بازار را تصاحب کند. حال هیوندای قصد دارد تا پیکاپ یک تنی را با پیشرانه دیزلی جنسیس GV۸۰ روانه بازار کند. این محصول جدا از هیوندای سانتاکروز است که چندی پیش معرفی شد.
موتور دیزل نصب شده روی جنسیس GV۸۰ حدود ۲۷۴ اسب‌بخار قدرت و ۵۸۹ نیوتن‌متر گشتاور ارایه می‌دهد و همراه با یک گیربکس هشت سرعته اتوماتیک عرضه می‌شود. بنابرگفته‌های رئیس تحقیق و توسعه هیوندای، آلبرت بیمنمن، این پیشرانه و گیربکس قابل استفاده بر روی هر خودرو تجاری یا شخصی خواهند بود.
این موتور با تمرکز بر آخرین استانداردهای اتحادیه اروپا توسعه یافته و بنابراین ساخت آن چندان ارزان نخواهد بود. حدود دوسال پیش و در جریان رسوایی دیزل گیت فولکس واگن، بسیاری اعتقاد داشتند دوران موتور دیزل به پایان رسیده، با این حال اکنون و با ارایه موتورهای پاک‌تر، به نظر می‌رسد تا چند دهه دیگر پیشرانه‌های دیزلی قابل اتکا باشند. پیکاپ هیوندای براساس یک شاسی‌ نردبانی سنتی ساخته شده و برای رقابت با خودروهایی نظیر تویوتا هایلوکس و فورد رنجر، به بازار آمریکا و استرالیا عرضه خواهد شد.

منبع : خودرو بانک
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک