نسل یازدهم تویوتا کرولا در سال ۲۰۱۳ معرفی شد تا با سبک طراحی شش ساله محصولات این کمپانی همسو شود، اما تویوتا برای کرولای ۲۰۱۷ یک آپدیت در آستین دارد. این سال پنجاهمین سالگرد تولد برند کرولا است و تویوتا با ارائه یک پکیچ ویژه این رخداد را جشن خواهد گرفت؛ که در واقع همان مدل اصلی با برخی تغییرات ظاهری در داخل و بیرون خودرو است. در زیر کاپوت، کرولا هنوز همان موتور و مجموعه انتقال قدرت را دارد اما آیا این تغییرات جزیی در استایل کافی است تا کرولا را تا پیش از بازطراحی کامل در بازی حفظ کند ؟
بارزترین تفاوت کرولای ۲۰۱۷ نسبت به مدل قبلی تغییراتی است که در جلوپنجره اعمال شده است. در این مدل جای زه های افقی کرومکاری شده را یک طرح لانه زنبوری داخل یک قاب مشکی گرفته است. چراغ های مه شکن به طور کلی متحول شده و چراغ های گرد با LED های عمودی جایگزین شده اند. چراغ های جلو تقریبا فرم قبلی خود را حفظ کرده اند اما بسته به مدل خودرو میتوان چراغ های bi-LED یا LED های مجتمع را انتخاب کرد.
نمای کناری تا حد زیادی دست نخورده باقی مانده است، و فقط خطوط بدنه کمی تیزتر شده اند. وقتی نمای پشتی با مدل پیشین مقایسه شود به نظر میرسد اغلب جزییات بصری تفاوتی نکرده و فقط چراغ های عقب دچار مقداری دگرگونی شده اند. نوار کرومکاری سفید بالای صندوق عقب نیز حذف شده و سازنده در عوض یک اسپویلر همرنگ با بدنه را اضافه کرده است.
بسیار از به روز رسانی ها در داخل کابین اعمال شده و نمای کنسول وسط و پنل فرامین مورد بازنگری قرار گرفته است. تویوتا از دکمه و پیچ های کنترل به سمت صفحات نمایشگر لمسی متمایل شده و انبوهی از دکمه ها و فرامین به دو یا سه پیچ تنظیم تبدیل شده که در دو طرف صفحه نمایش قرار گرفته است که این حس مدرن بودن بیشتری را القا میکند. فرامین تنظیم تهویه مطبوع نیز در حالی که ساده تر و باریک تر شده درست در پایین صفحه نمایش نیز قرار گرفته است. دریچه های خروجی هوا با بازطراحی انجام شده شکل دایره ای به خود گرفته اند درحالی که پیش از این حالت مثلثی داشتند.
تویوتا کرولا ۲۰۱۷ شاهد برخی تغییرات کوچک بود تا در نیمه راه رفرش شود، اما آیا بدون بازطراحی کامل هنوز هم میتواند در گروه سدان های کامپکت رقابت کند ؟

منبع : motortrend
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک