به گزارش ایران پلاک به نقل از اخبار خودور ، شرکت تازه تاسیس آتیوا که در زمینه ساخت اتومبیل های الکتریکی فعالیت خواهد کرد به تازگی با انتشار تصاویری از سدان جدید خود اعلام کرده است که نام شرکت را به لوسید تغییر خواهد داد. هفته گذشته تصویری در خبرگزاری ها مخابره شد که گفته می‌شد اولین سدان الکتریکی این شرکت بوده و آتووس نام دارد.
لوسید هنوز نام آتووس را برای اولین محصولش تایید نکرده اما سه تصویر از آن را منتشر نموده است. تصویر اول مربوط به نمای جلو و بخشی از جلوپنجره می‌شود، تصویر دوم به صندلی های عقب و سقف شیشه ای اشاره داشته و در تصویر سوم بخشی از فرمان به همراه صفحه نمایش پشت آن مشاهده می‌شود. درک جنکینز مدیرعامل لوسید که پیش از این سمت مدیر بخش طراحی مزدا را برعهده داشته گفته است این سدان به مزدا میاتا MX-5 شباهت خواهد داشت.
در گزارش های قبلی گفته شده بود که این شرکت در حال کار بر روی نمونه پرتوتایپ سدانی با نام «اندا» است که روی پلتفرم مرسدس بنز ویتو و با پیشرانه الکتریکی این سازنده روانه بازار خواهد شد. (پیشرانه ای که شایعه شده بیش از ۹۰۰ اسب قدرت دارد) لوسید تا کنون چند فیلم از بخش های مختلف اندا در یوتیوب منتشر کرده و در یکی از آنها شتاب صفر تا صد ۲٫۷ ثانیه ای آن را به تصویر کشیده شده است.
مدیر بخش پیشرانه لوسید پیتر راولینسون است که پیش از این در توسعه تسلا مدل S نیز شرکت داشته است. طبق گزارش های اخیر تاسیسات تولید خودروی این شرکت در آمریکا واقع شده و اولین محصولات تولید انبوه آن در ۲۰۱۸ روانه بازار خواهد شد.
منبع : motortrend
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک