به گزارش ایران پلاک - کشور پاکستان موفق شدن به اولین خودروی بومی خود دست پیدا کند. این خودرو با نام "پرنس" معرفی شده و محصولی از شرکت "ریگل موتورز" خواهد بود که برای آن مصرف سوخت بسیار پایینی پیش بینی شده است و از ابتدای سال جدید میلادی نیز به تولید انبوه رسیده و به بازار عرضه خواهد شد.
شرکت سازنده این خودرو می گوید که خودروی "پرنس" با مصرف سوخت بسیار پایین ۵.۵ لیتری خود به ازای کارکرد ۱۰۰ کیلومتر می تواند یک رقیب جدی برای محصولات کشورهای شرقی باشد و قیمت احتمالی آن هم بعد از تولید انبوه به چیزی حدود ۱ میلیون روپیه خواهد رسید که با تبدیل آن به واحدهای جهانی، می توان به قیمت ۶ هزار دلاری آن اشاره داشت که باتوجه به تجهیزات و همچنین قیمت پایین خود می تواند مشتریان زیادی داشته باشد.
همانطور که گفتیم، پرنس ساخته شرکت ریگل موتورز است که در شهر "لاهور" پاکستان فعالیت داشته و همچنین سومین کارخانه بزرگ تولید خودرو در پاکستان به شمار می رود، هرچند شرکت‌های خودروساز چینی، کره ‌ای و ژاپنی هم در کشور پاکستان دارای خط تولید جداگانه هستند و همچنین قرار است تا سال ۲۰۲۱ میلادی خودروسازان چینی دیگری هم خطوط تولید خود را در کشور حدودا ۲۰۰ میلیون نفری پاکستان راه اندازی کنند.

منبع : خودرو بانک
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک