به گزارش ایران پلاک - تیونر هنسی مدل ۲۰۲۰ شورولت کوروت را تا ۱۲۰۰ اسب‌بخار تیونینگ خواهد کرد. هنسی برای این کار اقدام به نصب دو عدد توربوشارژر روی پیشرانه‌ی این خودرو می‌کند.
اگر بخواهیم تیونر هنسی را با نام یک خودرو توصیف کنیم، این خودرو قطعا شورولت کوروت خواهد بود. رابطه‌ی هنسی با کوروت بسیار قدیمی و قوی است و حالا امروز هنسی اعلام کرده که نسخه‌ای قدرتمند از آخرین نسل شورولت کوروت را با قدرت ۱۲۰۰ اسب بخاری به بازار خواهد فرستاد. هنسی همچنین کیت‌های تیونینگ سبک‌تری را هم برای کوروت موتور وسط تدارک دیده است که در آینده رونمایی خواهند شد.

به‌گفته‌ی جان هنسی،‌ مدیر و بنیانگذار شرکت هنسی:

به‌نظر ما نسل جدید شورولت کوروت یک پلتفرم عالی برای شخصی‌سازی خودرو است و مشتریان ما می‌توانند اقدام به تقویت موتور و افزایش قابلیت‌های حرکتی خودرو کنند. در چند ماه گذشته درخواست‌های زیادی را مالکان کوروت C۸ دریافت کردیم که می‌خواستند روی این خودرو کار کنیم. درنتیجه یک نظرسنجی آنلاین به راه انداختیم و تاکنون بیش از ۲۵۰ فرم درخواست از طرف مالکان این خودرو دریافت شده است. مشتریان به ما می‌گویند که چه چیزی را انتظار دارند و جالب اینجا است که بیشتر آن‌ها درخواست خودرویی با قدرت بیشتر را دارند.

هنسی ابتدا اقدام به معرفی یک سیستم اگزوز برای این خودرو کرده است که می‌تواند قدرت موتور را مقداری افزایش دهد. میزان دقیق این افزایش قدرت هنوز اعلام نشده است. پس از آن مشتریان می‌توانند با نصب کیت سوپرشارژر روی موتور کوروت C۸ قدرت پیشرانه را تا ۷۰۰ اسب‌بخار ارتقا دهند. قوی‌ترین برنامه‌ی ارتقا نیز شامل نصب دو عدد توربوشارژر روی پیشرانه‌ی LS۲ V۸ کوروت است که قدرت آن را تا ۱۲۰۰ اسب‌بخار افزایش می‌دهد. برای انتقال این نیرو به چرخ‌های عقب هنسی اقدام به تقویت جعبه‌دنده دوبل کلاچ کوروت نیز کرده است. در کنار این افزایش قدرت، هنسی بادی کیتی با نام CarbonAero را نیز برای کوروت طراحی کرده است. دیگر تغییرات اعمال شده روی شورولت کوروت شامل نصب ترمزهای قوی ساخت برمبو، سیستم تعلیق تنظیم شونده و رینگ و تایرهای جدید هستند.
جالب اینجا است که چندی پیش در اخبار آمده بود ECU شورولت کوروت C۸ طوری طراحی شده که امکان تیونینگ کردن این خودرو وجود ندارد. کوروت C۷ ZR۱ نیز سیستم مشابهی داشت ولی هنسی توانست آن خودرو را تقویت کند. هنوز مشخص نیست که آیا هنسی تاکنون توانسته ECU کوروت ۲۰۲۰ را قفل گشایی کند یا نه اما باتوجه به مصمم بودن این شرکت احتمالا تا زمان ورود به بازار کوروت هنسی خواهد توانست اسب‌بخار این خودرو را افزایش دهد.
در حال حاضر شایعاتی مبنی بر استفاده‌ی کوروت ZR۱ جدید از پیشرانه‌ی توربوشارژردار وجود دارد. فعلا می‌دانیم که این خودرو از پیشرانه‌ی دور بالای V۸ از نوع DOHC متعلق به مدل C۸.R استفاده خواهد کرد. این مدل از سیستم کمکی برقی و سیستم چهار چرخ محرک نیز بهره‌مند خواهد بود و پیش‌بینی می‌شود که قدرتی در حدود ۹۰۰ اسب‌بخار داشته باشد. اخباری مبنی بر تولید نسخه‌ای هزار اسب بخاری از کوروت با نام کوروت Zora نیز وجود دارد که البته فعلا به‌صورت رسمی توسط شورولت تأیید نشده است.

منبع : زومیت
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک