به گزارش ایران پلاک - ممکن است که هیوندای آزرا (گرنجور) در بازار آمریکای شمالی دیگر عرضه نشود، اما مشتریان این خودرو در کشور کره جنوبی همچنان مشتاق به داشتن یکی از محصولات این برند هستند و نسخه جدید این اتومبیل با تغییرات بسیار زیاد و شگفت انگیز خود موفق شده یک افتتاحیه باشکوه داشته باشد. به گفته شرکت خودروسازی هیوندای، در طول ۱۱ روز کاری اخیر موفق به پیش فروش ۳۲ هزار و ۱۷۹ دستگاه از این خودرو در کشور کره جنوبی شده است که یک رکورد شگفت انگیز در کارنامه این برند لوکس هیوندای از ابتدای پیدایش تاکنون به شمار می رود.

همانطور که پیش از این گفتیم، نسل ششم هیوندای آزرا در سال ۲۰۱۶ میلادی معرفی شد و حالا با رسیدن به روزهای پایانی سال ۲۰۱۹ میلادی و گذشت تقریبا سه سال از عرضه این برند در نسل ششم، تولید و عرضه یک نسخه جدید از این اتومبیل در بازارهای جهانی به شدت احساس می شد تا نیمه دوم این نسل آغاز شده و همچنین فرصتی در اختیار هیوندای قرار دهد تا به توسعه و طراحی نسل جدید این برند بپردازد.
حال به رغم اینکه هیوندای آزرا در قالب یک نسخه فیس لیفت معرفی شده است، اما تغییرات بسیار زیاد آن را می توانیم درست همانند ورود به یک نسل جدید بدانیم که در تمامی قسمت های داخل و خارج کابین خود متحمل تغییرات چشمگیری شده است که می توانید جزییات آن را در تصاویر شاهد باشید.
برای نسخه فیس لیفت علاوه بر تغییرات بزرگ ظاهری، شرکت خودروسازی هیوندای ابعاد اتومبیل را هم دستخوش تغییرات بسیار خوبی کرده است و حالا ۶۰ میلی متر طول بیشتری بر روی این ماشین خواهیم داشت و به لطف آن ۴۰ میلی متر به فاصله بین دو محور اتومبیل اضافه شده است تا فضای بیشتری در اختیار سرنشینان داخل کابین بویژه سرنشینان عقب قرار گیرد. در این بین عرض اتومبیل هم نزدیک به ۱۰ میلی متر بیشتر شده است.

از لحاظ ایمنی، هیوندای گرنجور ۲۰۲۰ ویژگی های کمک راننده بسیار زیادی دارد و در این خصوص می توانیم به سیستم پارک خودکار، سیستم کمک حرکتی در رانندگی معکوس، سیستم هشدار برخورد از جلو، ترمز خودکار، سیستم هشدار نقاط کور به همراه مانیتور مشاهده نقاط کور، دستیار پارک هوشمند از راه دور، فناوری نیمه خودکار رانندگی در بزرگراه و بسیاری از سیستم های ایمنی و کمک راننده دیگر اشاره داشت که ارزشی دوباره به اعتبار کم رنگ شده "گرنجور" در طول سال های اخیر داده است.

با تایید کمپانی خودروسازی هیوندای، مشتریان کره ای می توانند گزینه های مختلفی برای بخش مولد قدرت ماشین خود داشته باشند که اولین انتخاب آنان یک موتور ۲.۵ لیتری چهار سیلندر ۱۹۸ اسب بخاری با حداکثر گشتاور ۲۴۸ نیوتن متری خواهد بود که جایگزینی برای پیشرانه قبل ۲.۴ لیتری به شمار آمده و می تواند یک موتور بهینه و اقتصادی با مصرف سوخت ۸.۴ لیتر به ازای کارکرد ۱۰۰ کیلومتری اتومبیل باشد.

برای کسانی که به دنبال قدرت بیشتری بر روی آزرا هستند، هیوندای یک موتور ۳.۳ لیتری شش سیلندر هم در نظر گرفته است که حداکثر خروجی قدرت آن به ۲۹۴ اسب بخار و میزان خروجی گشتاور آن به مرز ۳۴۳ نیوتن متر خواهد رسید. این تمام ماجرا نیست و هیوندای یک سیستم محرک هیبریدی با موتور ۲.۴ لیتری چهار سیلندر بروزرسانی شده هم برای مشتریان خود تدارک دیده است که مصرف ترکیبی آن برای هر ۱۰۰ کیلومتر به چیزی حدود ۶.۲ لیتر خواهد رسید. انتخاب آخر مشتریان هم می تواند یک پیشرانه ۳ لیتری گازسوز باشد که با گاز LPG کار می کند.

هیوندای این نسخه جدید را با قیمت پایه ۳۲.۹۴ میلیون وون، یعنی چیزی حدود ۲۸ هزار و ۱۵۰ دلار در مدل پایه ۲.۵ لیتری و همچنین با حداکثر قیمت ۴۴.۸۹ میلیون وون، معادل ۳۸ هزار و ۳۶۰ دلار در نسخه هیبریدی به مشتریان خود عرضه خواهد کرد.

منبع : ایران جیب
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک