به گزارش ایران پلاک - فورد در نمایشگاه تیونینگ و افترمارکت سما از مدل پروتوتایپ خودروی الکتریکی موستانگ لیتیوم با قدرت ۹۰۰ اسب‌بخار رونمایی کرد.

کراس‌اور برقی فورد با الهام از موستانگ در انتظار رونمایی رسمی در ۱۷ نوامبر است، اما برای کسانی که واقعاً درباره‌ی آینده فورد موستانگ کنجکاو هستند، خودروساز آمریکایی در نمایشگاه SEMA ۲۰۱۹ حضور پررنگی دارد. خودرویی که در نمایشگاه تیونینگ سما نشان داده شده نمونه اولیه از فورد موستانگ لیتیوم است و همان‌طور که از نام آن به‌نظر می‌رسد، خودروی الکتریکی به شمار می‌رود. بیش از ۹۰۰ اسب‌بخار قدرت در زیر کاپوت این خودرو وجود دارد و راننده می‌تواند با جعبه‌دنده دستی ۶ سرعته به خوبی قدرت آن را مدیریت کند.
فورد برای تولید این مدل با Webasto همکاری کردند و صرف‌نظر از اینکه برخی افراد درباره‌ی خودروهای برقی چه احساسی دارند، هیچ کسی نمی‌تواند منکر قابلیت‌های بی‌نظیر آن شود. در جایی که معمولاً پیشرانه‌های خورجینی هشت سیلندر یافت می‌شد، اکنون موتور الکتریکی Phi-Power با اینورتر دوگانه قرار دارد.
سیستم باتری ۸۰۰ ولتی Webasto برق خودرو را تأمین می‌کند و قابلیت تخلیه‌ی یک مگاوات برق را دارد.
شاید خبر بزرگ‌تر برای علاقه‌مندان این باشد که فورد قدرت را به جعبه‌دنده دستی ۶ سرعته قدیمی منتقل می‌کند. جعبه‌دنده در حقیقت نسخه‌ی جدید از Getrag MT۸۲ است که می‌توان گشتاور آنی ۱،۳۵۶ نیوتن‌متر تحمل کند. دیفرانسیل سوپر ۸.۸ تورسن با پولوس‌های فورد پرفورمنس درنهایت قدرت را به چرخ‌های عقب متصل می‌کند. تعلیق کم ارتفاع، میله‌های ضد غلتش، ترمزهای ۶ پیستونی برمبو که از شلبی GT۳۵۰ قرض گرفته شده‌اند، به خودروی الکتریکی فورد کمک می‌کنند تا عملکرد خوبی در پیچ‌ها داشته باشد و البته برای بهبود بصری، کیت بدنه نیز بیرون را می‌پوشاند.
علاقه‌مندان به خودروهای برقی احتمالاً چشم خود را به سمت جعبه‌دنده معمولی متوجه می‌کنند. تمام نکته‌ی جعبه‌دنده این است که پیشرانه را در نقطه‌ی شیرین اوج قدرت خود نگه می‌دارد، اما باید بدانید که موتور الکتریکی همیشه در نقطه‌ی اوج خود کار خواهد کرد. در هر صورت، جعبه‌دنده دستی مانع از تحویل انرژی می‌شود و موستانگ لیتیوم را کندتر از آنچه ممکن است باشد، می‌کند.
بزرگ‌ترین دلیل شکایت علاقه‌مندان از ظهور وسایل نقلیه برقی، کمبود روح تهاجمی و درگیری در پشت فرمان است. نمونه‌ی اولیه فورد موستانگ لیتیوم ممکن است به دلیل جعبه‌دنده دستی کندتر باشد، اما برای رانندگی بی‌نهایت جذاب‌تر خواهد بود. با برنامه‌ریزی فورد در سال‌های آینده برای حرکت گسترده به سمت تولید مدل‌های برقی، خودرویی مانند لیتیوم می‌تواند به‌عنوان پلی برای علاقه‌مندان به نسل جدید موستانگ خدمت کند. باتوجه به ۹۰۰ اسب‌بخار قدرت در زیر کاپوت و سایر امکانات، مطمئناً چنین خودرویی مورد توجه علاقه‌مندان به محصولات برقی قرار خواهد گرفت.

منبع: زومیت
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک