به گزارش ایران پلاک - جنرال موتورز در نمایشگاه خودرو سِما ۲۰۱۹، جان فورس، نسخه‌ی اختصاصی شورولت کامارو COPO را رونمایی کرد. فورس قهرمان ۱۶ دوره‌ی مسابقات درگ NHRA است.

جنرال موتورز حضور خود در نمایشگاه سِما ۲۰۱۹ را با یکی از جدیدترین مدل‌های منحصربه‌فرد شورولت کامارو جشن گرفت. طرفداران شورولت همه‌چیز را درباره‌ی مدل‌های کامارو COPO می‌دانند که به تعداد محدودی ساخته شده و ویژه‌ی رقابت‌های درگ NHRA است. مانند هر سال، ۶۹ دستگاه از این مدل برای تولید در سال ۲۰۲۰ برنامه‌ریزی شده است. البته ۷۰ دستگاه برای تولید در سال ۲۰۲۰ وجود دارد؛ اما هیچ‌یک از آن‌ها مانند این هیولای سیاه تهدیدآمیز نیستند که در ژانویه‌ی ۲۰۲۰ به حراج گذاشته می‌شود.
شورولت کامارو COPO مدلی ویژه به‌شمار می‌رود؛ زیرا به نام جان فورس، راننده‌ی افسانه‌ای دنیای مسابقات NHRA، مزین شده است. نام این راننده که ۱۶ بار موفق شد عنوان قهرمانی NHRA را کسب کند، به‌معنای واقعی کلمه در سراسر خودرو به‌چشم می‌خورد و همچنین استفاده از طرح رنگ مشکی و نقره‌ای در بیرون و رنگ قرمز در کابین را شاهد هستیم. نمای بیرونی بدون این نام در ۶۹ مدل تولیدی COPO، به‌همراه رنگ‌های قرمز و خاکستری فولادی براق و سفید موجود است و هفت رنگ اضافی نیز در فهرست سفارشی این خودرو قرار خواهد گرفت. دو انتخاب برای سیستم محرکه وجود دارد: پیشرانه‌ی ۵/۷ لیتری خورجینی هشت سیلندر سوپرشارژ LSX و پیشرانه‌ی ۷ لیتری خورجینی هشت سیلندر با تنفس طبیعی.
ساخت ۶۹ دستگاه شورولت کامارو COPO در سال، درحقیقت ادای احترام به زمان معرفی اولین نسخه‌ی COPO در سال ۱۹۶۹ است. همان‌طورکه گفته شد، این نسخه‌ی ویژه‌ی جان فورس بخشی از تیراژ تولید سالانه محسوب نمی‌شود. شورولت کامارو COPO جان فورس سرانجام در ژانویه‌ی ۲۰۲۰ در Barrett-Jackson در اسکاتس‌دیل به حراج گذاشته می‌شود و تمام درآمد حاصل از فروش آن به وب‌سایت DonorsChoose.org اختصاص خواهد یافت.
جان فورس در بیانیه‌ی مطبوعاتی شورولت گفت:

نسخه‌ی ویژه از شورولت کامارو COPO بسیار جذاب است و از کمک به طراحی این خودرو لذت بردم. کامارو COPO خودرو قدرتمندی است و غلبه بر آن در پیست بسیار سخت خواهد بود؛ اما این مدل ویژگی برجسته‌ای نیز دارد؛ زیرا از کاری حمایت می‌کند که اعتقاد شدیدی به آن دارم.
علاقه‌مندان می‌توانند در نمایشگاه سِما ۲۰۱۹ لاس‌وگاس شورولت کامارو COPO جان فورس مدل ۲۰۲۰ را مشاهده کنند.

منبع: زومیت
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک