به گزارش ایران پلاک - تویوتا از مدل مسابقه‌ای سوپرا با نام GT۴ رونمایی کرد. سوپرا GT۴ پیشرانه‌‌ای ۴۲۹ اسب‌بخاری دارد و از سال ۲۰۲۰ در مسابقات شرکت خواهد کرد.

تویوتا سوپرا حالا با رونمایی از مدل GT۴ آماده‌ی شرکت در مسابقات اتومبیلرانی است. تویوتا به‌طور رسمی مشخصات مدل مسابقه‌ای GR سوپرا با نام GT۴ را منتشر کرد. این خودرو پیش‌تر به‌عنوان خودرویی مفهومی رونمایی شده بود که حالا نسخه‌ی نهایی آن آماده‌ی تولید است. فروش سوپرای مسابقه‌ای از ماه مارس سال ۲۰۲۰ در اروپا، از ماه اوت در بازار آمریکای شمالی و از ماه اکتبر در بازار آسیا شروع خواهد شد. ژاپنی‌ها در حال حاضر مشخصات و قیمت نسخه‌ی سفارش اروپا را منتشر کرده‌اند. مدل سفارش اروپای سوپرا GT۴ با قیمت ۱۷۵ هزار یورو یا ۱۹۴ هزار و ۳۹۵ دلار وارد بازار خواهد شد.
خودروهای کلاس GT۴ نسخه‌های مسابقه‌ای از خودروهای تولید انبوه خیابانی هستند. سوپرا GT۴ از پیشرانه‌ی ۶ سیلندر خطی ۳ لیتری مجهز به توربوشارژر استفاده می‌کند که قدرت و گشتاور آن به ۴۲۹ اسب‌بخار و ۶۵۰ نیوتن‌متر می‌رسد. برای مقایسه با نسخه‌ی استاندارد تویوتا سوپرا باید اشاره کنیم که مدل عادی این خودرو ۳۳۵ اسب‌بخار قدرت و ۴۹۵ نیوتن‌متر گشتاور دارد. سیستم اگزوز اسپرت Akrapovic نیز روی مدل GT۴ نصب شده است که باید صدای جذابی داشته باشد. در بخش انتقال نیروی سوپرا GT۴ از جعبه‌دنده‌ی ۷ سرعته‌ی خودکار و دیفرانسیل لغزش محدود مکانیکی بهره گرفته می‌شود. سیستم کنترل کشش و ترمز ABS نیز به‌صورت استاندارد روی سوپرا GT۴ موجود هستند.
برای افزایش قابلیت‌های سوپرا GT۴ در پیست، مهندسان تویوتا مدل GT۴ را به کمک فنرهای تنظیم شونده‌ی KW مجهز کرده‌اند. سیستم ترمز نیز از سوی برمبو تأمین می‌شود. ترمزهای جلو از نوع ۶ پیستون و ترمزهای عقب از نوع ۴ پیستون هستند. مدل مسابقه‌ای سوپرا از لاستیک‌های مسابقه‌ای پیرلی استفاده می‌کند که روی رینگ‌های ۱۸ اینچی ساخت OZ سوار شده‌اند. به‌گفته‌ی تویوتا این مدل ۱۳۵۰ کیلوگرم وزن دارد که در مقایسه با وزن ۱۵۱۴ کیلوگرمی نسخه‌ی عادی سوپرا کم‌تر است.

منبع : زومیت
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک