به گزارش ایران پلاک - نیسان از خودروی مفهومی جدید با نام آریا رونمایی کرد که در کلاس کراس‌اور الکتریکی و ابعادی مشابه نیسان روگ قرار دارد.
نیسان به‌طور رسمی در نمایشگاه خودروی توکیو ۲۰۱۹ از کراس‌اور مفهومی جدید با نام آریا رونمایی کرد. اولین تصاویر از این خودرو چند روز پیش در اینترنت منتشر شده بودند که یک کراس‌اور الکتریکی را نشان می‌دادند که جلوپنجره‌ای بزرگ، چراغ‌های LED و سقف شیب‌دار داشت. در طراحی نیسان آریا از خودروهای مفهومی IMx و IMQ الهام گرفته شده است.
از قبل اطلاع داشتیم که نیسان در حال آماده‌سازی یک کراس‌اور الکتریکی برای بازار آمریکا است. در ماه اوت نیز نیسان یک مدل نزدیک به مدل تولیدی از این کراس‌اور را در مراسمی به تعدادی از نمایندگان خود نشان داد و حالا این مدل در نمایشگاه خودروی توکیو ۲۰۱۹ رونمایی شد. نیسان آریا دماغه کوتاه‌تر از خودروی مفهومی IMx دارد و طراحی داخلی آن نیز هیچ شباهتی به خودروهایی که دیده‌ایم ندارد. این خودرو همچنین از نسل جدید سیستم‌های رانندگی نیمه خودکار نیسان با نام ProPilot ۲.۰ استفاده می‌کند.
در بخش ابعاد، نیسان آریا ابعادی مشابه با نیسان روگ (نیسان ایکس تریل) دارد. نیسان روگ ابعادی کوچک‌تر از مورانو دارد ولی فضاسازی هوشمندانه‌ای در نیسان آریا انجام شده و به همین دلیل فضای داخلی آن قابل مقایسه با مورانو است. این شاسی‌بلند فاقد آلایندگی باید خودروی سریعی هم باشد. تخمین زده می‌شود که نیسان آریا برای رسیدن به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت به زمانی کم‌تر از ۵ ثانیه نیاز دارد. اطلاعاتی از مشخصات باتری این مدل نیز در دسترس نیست ولی گفته شده که با هر بار شارژ می‌تواند ۴۸۳ کیلومتر را طی کند. اگر همه‌چیز طبق برنامه پیش برود، شاسی‌بلند برقی نیسان تا نیمه‌ی دوم سال ۲۰۲۱ وارد بازار آمریکا خواهد شد.

منبع : زومیت
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک