به گزارش ایران پلاک -در هفته گذشته، کلینیک تجاری سازی نسخه داخلی پژو ۳۰۱ با دعوت از جمعی کارشناسان صنعت خودروی کشور و همچنین مشتریان برگزار شد و قرار است که این خودرو در بازار کشور رقیبی برای "کیا سراتو مونتاژ داخل"، "چری آریزو ۵" و یا دیگر خودروهای همکلاس خود باشد. حال در این گردهمایی با هدف جایگاه یابی و همچنین ارزیابی میزان مقبولیت نسخه داخلی پژو ۳۰۱ قبل از اینکه راه اندازی شده و در بازار کشور عرضه شود، در قالب پرسشنامه با دو خودروی رقیبش یعنی "کیا سراتو مونتاژی" و همچنین "چری آریزو ۵" مقایسه شد که در این پرسشنامه توانست نمره خوبی از سوی شرکت کنندگان و جمعی از کارشناسان خبره صنعت خودروی کشور در بخش های مختلف دریافت کند.
در این پژوهش خودروی پژو ۳۰۱ از جهاتی مختلف با رقبایش مقایسه شد که در این خصوص می توانیم به طراحی ظاهری، امکانات، ایمنی و همچنین تجهیزات بکار رفته در آن اشاره داشت و در این بین توانست نمرات بسیار خوبی در بخش طراحی و ایمنی یا نمره قابل قبول و مناسبی در خصوص امکانات و تجهیزات بکار رفته در خود کسب کند و بهتر از رقبای جا افتاده خود در بازار ظاهر شود، البته نباید فعلا بر روی این نمرات و نظرسنجی حساب باز کرد، زیرا پژو ۳۰۱ هنوز وارد بازار نشده و نمی توان به طور قطع در رابطه با مزیت ها و برتری های این خودرو نسبت به رقبایش در بازار کشور صحبت کند و تنها پس از عرضه و انجام تست های مختلف بر روی آن می توانیم در رابطه با خوب بودنش نسبت به رقبا حرف زد.
در ادامه بد نیست بدانید که خودروی پژو ۳۰۱ به همراه دو گیربکس دستی و اتوماتیک و تنها با پیشرانه چهار سیلندر ۱۱۰ اسب بخاری به همراه سیستم های ایمنی و تجهیزات رفاهی بسیار خوب توسط گروه صنعتی ایران خودرو تولید شده و در اختیار مشتریان قرار خواهد گرفت. پیشرانه ای که با توجه به حجم موتور و توان خروجی، برتری آن را در مقابل حریفان خود مخصوصاً کیا سراتو سایپا زیر سوال می برد. اما باید تا عرضه نهایی این خودرو به بازار آزاد صبر کنیم و در عمل شاهد عملکرد پژو ۳۰۱ در بازار باشیم.
به خصوص که قیمت پژو ۳۰۱ هنوز به شکل رسمی توسط ایران خودرو اعلام نشده است ولی تاکنون تمام گمانه زنی ها بر قیمتی بین ۱۳۰ الی ۲۰۰ میلیون تومان استوار بوده که به شکل قابل توجهی کمتر از قیمت عرضه خودروهایی مانند کیا سراتو و چری آریزو ۵ به نظر می رسد، مگر آنکه مدیران ایران خودرو قصد داشته باشند تا به بهانه قابلیت رقابت پژو ۳۰۱ با خودروهای مذکور، قیمت عرضه نسخه های فول آپشن را افزایش دهند که در این صورت باید منتظر اعلام قیمت و مشخصات نسخه نهایی پژو ۳۰۱ ماند و دید که چه بر سر بازار نیمه جان خودرو کشور خواهد آمد.

منبع : خودرو بانک
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک