به گزارش ایران پلاک - مدل ۹۵۹ یکی از محبوب‌ترین خودروهای تاریخ پورشه است. این مدل زمانی ساخته شد که خودروهای اسپرت دیوانه‌وار و گاهی اوقات بیش از حد قدرتمند بودند. پورشه ۹۵۹ با موتور توئین توربوشارژ یکی از قدرتمندترین خودروهای تولید شده در اواخر دهه ۸۰ میلادی بود و به سریع‌ترین خودروی تولید کارخانه با نهایت سرعت ۳۱۷ کیلومتر بر ساعت تبدیل شد. این سرعت برای سال ۱۹۸۶ فوق‌العاده بود.
در حالی که چندین مدل ارتقایافته از پورشه ۹۵۹ شامل نسخه تولید محدود S۹۵۹ با موتور ۵۰۸ اسب بخاری و مدل رالی پاریس-داکار ساخته شدند، اما گویا این مدل‌ها برای برخی مشتریان به اندازه کافی خاص نبوده‌اند. در دهه ۸۰ میلادی، پورشه سخت در تلاش بود تا واحد درخواست‌های ویژه مخصوص پورشه را تاسیس کند و یک شیخ عرب ماموریت خیلی عجیبی به آن‌ها داد. او از پورشه خواست هفت مدل پورشه ۹۵۹ با رنگ‌آمیزی خاص برای کلکسیون او تولید کند.
به تازگی پورشه تصاویری از دو مدل از این هفت نمونه را منتشر کرده است و آن‌ها کاملا با چیزی که قبلا از ۹۵۹ دیده بودیم فرق دارند. اولین آن‌ها یک نمونه قرمز رنگ با طراحی داخلی قرمز، نام پورشه روی فرمان چرمی، تزئینات خاص روی سر دنده و طراحی چوبی روی داشبورد است. نمونه دیگر به رنگ طلایی هم طراحی داخلی به همان رنگ و حتی لوله اگزوز طلایی دارد.

منبع : خودرو بانک
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک