به گزارش ایران پلاک - گروهی از مالکان نیسان ایکس تریل یا آنطور در آمریکا نامیده می‌شود، نیسان روگ ، این خودرو را متهم کرده‌اند که بدون دلیل ترمز می‌گیرد. اداره ملی امنیت راه‌های آمریکا در پاسخ به این شکایات، تحقیقاتی را بر روی عملکرد نیسان ایکس تریل آغاز کرده است. به گزارش موسسه NHTSA، تاکنون نیم میلیون نفر از مالکان نیسان روگ و نیسان روگ اسپرت، شکایت در خصوص ترمز بدون دلیل این خودرو را مطرح کرده‌اند.
طبق گفته NHTSA، تاکنون موارد بسیاری از نقص سیستم ترمز خودکار در مدل‌های مختلف نیسان ایکس تریل که در فاصله سالهای ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۷ ساخته شده‌اند، مشاهده شده است. این سیستم می‌بایست مانع از وقوع برخوردهای احتمالی شود، اما به گفته این آژانس، تاکنون ۱۴ مورد تصادف ناشی از عملکرد ناقص سیستم بدون ترمز نیسان روگ گزارش شده است. نیسان از ابتدای سال جاری میلادی، چندین فراخوان را برای رفع نقص در سیستم ترمز خودکار نیسان ایکس تریل صادر کرده است، و به گفته NHTSA، این شرکت شدیدا تحت بازرسی این موسسه قرار گرفته است.
اما این مشکل در نسل‌های جدید این خودرو نیز به چشم می‌خورد. تاکنون حداقل ۸۴۳ نفر از مالکان نیسان ایکس تریل در مدل‌های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸، از وقوع مشکل در سیستم ترمز اضطراری خودرو خود خبر داده‌اند. این شکایات که اکثر در ماه‌های اخیر وصول شده‌اند، همگی بر یک موضوع دلالت دارند و آن هم ترمزگیری بدون دلیل نیسان روگ در مواقعی است که هیچ مانعی در مسیر وجود ندارد. تاکنون حداقل ۱۴ مورد تصادف و ۵ مورد مصدومیت در اثر این مشکل گزارش شده است و به نظر می‌رسد تعداد این موارد در حال افزایش باشد. بنابر اعلام NHTSA، نیسان از ابتدای سال جاری میلادی، سه بار اقدام به فراخوان این خودروها و برنامه ریزی مجدد سیستم ترمز اضطراری، برای رفع مشکلات کرده است.
اگر اداره ملی امنیت راه‌ها و ترافیک آمریکا، در تحقیقات خود به این نتیجه برسد که این نقص یک مورد فراگیر است، نیسان مجبور خواهد شد تا طی یک فراخوانی گسترده، تمامی نیسان روگ‌های موجود در سطح ایالات متحده را اصلاح کند. طی این فراخوانی، حداقل ۵۵۳.۸۶۰ خودرو می‌بایست مورد بررسی قرار گرفته و اشکالات سیستم ترمز خودکار آنها برطرف شود. اما در شرایط فعلی، NHTSA اعتقادی به فراگیر بودن موضوع ندارد و تنها مشتریان ناراضی را به نمایندگی‌های نیسان می‌فرستد تا با رفع مشکل، رضایت از دست رفته آنها جلب شود.

منبع : خودرو بانک
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک